Zaufali kobiecie z portalu randkowego i zainwestowali w kryptowaluty. Stracili 200 tys. zł

2022-01-13 12:57
Dwaj bracia stracili 200 tys. zł inwestując w kryptowaluty
Autor: mat. policji Dwaj bracia stracili 200 tys. zł inwestując w kryptowaluty

Dwaj bracia z województwa lubuskiego stracili 200 tys. zł, inwestując w kryptowaluty. Do inwestycji namówiła ich młoda kobieta z Singapuru, poznana przez jednego z nich na portalu randkowym. Zanim zorientowali się, że padli ofiarą oszustwa, po ich pieniądzach i nowo poznanej „przyjaciółce” nie było już śladu.

W środę (12 stycznia) do zielonogórskich policjantów zgłosili się dwaj bracia, którzy padli ofiarą oszustów internetowych. Wszystko zaczęło się, gdy jeden z mężczyzn poznał na portalu randkowym młodą kobietę z Singapuru. Para korespondowała ze sobą przez kilka tygodni. W tym czasie kobieta zdobyła zaufanie mężczyzny, przesyłając mu swoje zdjęcia, a także zdjęcia swojej rodziny i samochodów. Z czasem też zaczęła wypytywać o jego zarobki i zaproponowała mu, by poszedł za jej przykładem i zainwestował w kryptowaluty, dzięki czemu w krótkim czasie będzie mógł zarobić dużo pieniędzy. Obiecała przy tym, że we wszystkim mu pomoże.

Mężczyzna w końcu dał się namówić i założył konto na polecanej przez znajomą stronie, gdzie mógł kupować dolary, a także na na stronie, gdzie miał inwestować w kryptowaluty. Początkowo zainwestował ostrożnie 3 tys. zł i w „aplikacji” zobaczył swój „zysk”. Wtedy kobieta zaczęła naciskać, by zainwestował więcej pieniędzy i zwiększył swój zysk.

- Mężczyzna pożyczył od swojego brata 40 tys. zł, które również przelał na „swój portfel” w aplikacji do inwestowania w cyfrową walutę. Kobieta przekonała go, że zarobi tyle na tej inwestycji, że jeszcze odda bratu pożyczkę z 15-procentowym zyskiem - informuje podinsp. Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. - Pokrzywdzony wciąż widział na stronie internetowej swoje „zyski”. Pożyczył od brata jeszcze 100 tys. zł, które również wpłacił na swój wirtualny „portfel”.

ZOBACZ TEŻ: Seniorka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wyrzuciła je przez balkon

Jak się okazało, oszuści nie zamierzali na tym poprzestać. Po jakimś czasie kobieta zaczepiła w mediach społecznościowych brata poznanego wcześniej mężczyzny i pokazując mu, jakie zyski osiągnął jego brat, przekonała go, by zainwestował kolejne 60 tys. zł. Kilka dni później – ku zaskoczeniu obu braci – okazało się, że żaden z nich nie może zalogować się na swoje konto w aplikacji. Urwał się także kontakt z kobietą z Singapuru. Dopiero wtedy mężczyźni zorientowali się, że padli ofiarą oszustwa. Po ich pieniądzach nie było już jednak śladu.

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą internetowego oszustwa?
Wypadek w Zielonej Górze. Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE