Seniorka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

i

Autor: pixabay.com 89-latka ze Żnina wypłaciła pieniądze z banku i przekazała je oszustowi! Straciła wszystko

Seniorka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wyrzuciła je przez balkon

2022-01-13 9:54

55 tys. zł straciła 85-letnia mieszkanka Zielonej Góry, która podła ofiarą oszustów podszywających się pod policjantów. Część pieniędzy kobieta przekazała fałszywym funkcjonariuszom osobiście, a część wyrzuciła z balkonu do stojącego pod nim mężczyzny.

85-letnia mieszkanka Zielonej Góry padła ofiarą oszustów działających metodą „na policjanta”. We wtorek (11 stycznia) do 85-latki zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant z Centralnego Biura Śledczego Policji. Oszust manipulował kobietą przez kilka godzin, aż ta przekazała mu całe swoje oszczędności.

Najpierw kobieta spotkała się z oszustem na mieście. W umówionym miejscu podszedł do niej mężczyzna i powiedział ustalone wcześniej hasło „Anioł Stróż” - w odpowiedzi kobieta wręczyła mu 15 tys. zł w gotówce. To jednak oszustom nie wystarczyło. 85-latka za namową fałszywego policjanta wypłaciła z banku 40 tys. zł, a po powrocie do domu wyrzuciła je z balkonu w kopercie. Pod balkonem stał inny mężczyzna który jako „umówiony znak” podniósł lewą rękę.

ZOBACZ TEŻ: Obcięli dłonie Matce Boskiej, a św. Józefowi wetknęli piwo. Młoda para trafi do więzienia?

Podobne telefony od oszustów w ostatnich dniach odbierali też inni mieszkańcy Zielonej Góry. Na szczęście większość z nich w porę zorientowała się w oszustwie i powiadomiła o zdarzeniu policję.

- Prosimy wszystkich, a w szczególności osoby starsze o ostrożność w kontaktach telefonicznych, zwłaszcza gdy osoba po drugiej stronie słuchawki chce od nas pieniędzy. Pamiętajmy, że nie należy wierzyć w historie, które ktoś opowiada nam przez telefon - apelują zielonogórscy policjanci. - Policjanci nie odbierają nigdy żadnych pieniędzy od nikogo, nie przyjmują pieniędzy na przechowanie i nie zabezpieczają ich na specjalnych kontach, ani też nie angażują postronnych osób w „tajne akcje”.

Sonda
Czy miałeś/aś do czynienia z oszustami podszywającymi się pod policjantów?
Grupa Speed obserwowała kierowców na trasie S5. Posypały się mandaty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE