Praca

i

Autor: materiały prasowe Praca

Zawód: chirurg

2018-08-01 10:00

Chirurg to jeden z najbardziej odpowiedzialnych zawodów. Wymaga się od niego stalowych nerwów i ogromnej precyzji. Ważna jest nie tylko wiedza, ale również sprawność manualna. Jeżeli interesuje cię ta profesja i chciałabyś dowiedzieć się czegoś o niej – koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Chirurg we własnej osobie

Czym właściwie zajmuje się chirurg? Przede wszystkim wykonuje zabiegi i operacje, ale też przygotowuje swojego pacjenta przed zabiegiem i podejmuje wszelkie działania pooperacyjne. Co więcej, chirurg może usuwać zmiany skórne, zszywać rany, przetaczać krew czy ściągać szwy.

Ile wynosi wynagrodzenie chirurga?

Powszechnie przyjmuje się, że lekarz jest jedną z najlepiej płatnych zawodów. Warto pamiętać o tym, że decydujący wpływ na zarobki ma: specjalizacja, staż pracy i doświadczenie. Przyjmuje się, że wynagrodzenie miesięczne może wynosić nawet 30 000 tys. złotych brutto miesięcznie. Średnia pensja osób zajmujących to stanowisko wynosi ok. 4 400 złotych brutto miesięcznie.

Jakie należy mieć predyspozycje, aby pracować w tym zawodzie?

Z pewnością jest to zawód bardzo odpowiedzialny – każdego dnia w naszych rękach jest życie pacjenta. Wymaga od nas dokładności, rzetelności, precyzji oraz zdolności manualnych. Ceni się osoby, które wykazują silną osobowość, są odporne na stres i potrafią podejmować szybkie i trafne decyzje w krótkim czasie. Od chirurga wymaga się tego, aby nieustannie poszerzał swoją wiedzę z zakresu swojej specjalizacji, ale nie tylko. Co więcej, powinien być osobą zaangażowaną w swoją pracę, a także posiadającą umiejętności interpersonalne, ponieważ ważne jest prawidłowe podejście do pacjenta.

Jak mogę zostać chirurgiem?

Należy zacząć od przykładania się do nauki w szkole z takich przedmiotów jak: biologia i chemia. Bardzo dobrze zdana matura jest przepustką do dostania się na studia medyczne. Jednak ukończenie 6-letnich studiów jednolitych to nie wszystko. Po tym czasie należy odbyć straż, a później – rozpocząć specjalizację, która nas interesuje. Warto wspomnieć o tym, że trwa ona, podobnie jak same studia, nie krócej niż 6 lat.

Artykuł Sponsorowany