Zielona Góra. Atak nożem w szkole! Dramatyczna relacja uczniów: "Chciała zabić?" [AUDIO]

2020-09-29 11:33 Rafał Strzelec
Zielona Góra. Atak nożem w szkole! Dramatyczna relacja uczniów: Chciała zabić? [AUDIO]
Autor: Policja Zielona Góra Zielona Góra. Atak nożem w szkole! Dramatyczna relacja uczniów: "Chciała zabić?" [AUDIO]

Dramatyczne zdarzenie w Zielonej Górze. 17-letnia uczennica V LO zaatakowała podczas lekcji swoje koleżanki. Dziewczyna rzuciła się na nie z dwoma nożami, które przyniosła do budynku z domu. Raniła trzy osoby. Na miejscu szybko pojawiła się policja, która ujęła sprawczynię. Uczniowie są przerażeni. Mówią, że 17-latka była w amoku i być może chciała kogoś zabić.

Zielona Góra. 17-latka zaatakowała nożem trzy uczennice

Do zdarzenia doszło o godz. 9.00 rano w V LO w Zielonej Górze. - Podczas lekcji 17-letnia uczennica klasy drugiej zaatakowała nożem trzy koleżanki. Sprawczyni ataku została zatrzymana przez policjantów. Na miejscu trwają czynności dochodzeniowo-śledcze. 17-latka jest przesłuchiwana przez policję. W wyniku zdarzenia ucierpiały trzy uczennice. Nic nie zagraża ich zdrowiu. Jedna z nich ma ranę na łuku brwiowym - powiedziała nam Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej komendy policji. Na razie nie wiadomo, jaki był motyw ataku.

Zielona Góra. Atak nożem w liceum. Dramatyczna relacja uczniów

Jak mówią uczniowie, którzy byli w momencie ataku w szkole, dziewczyna już przed atakiem zapowiadała w mediach społecznościowych, że coś złego może się stać. - Chodziła z klasy do klasy z nożem, atakując przypadkowych uczniów w amoku. Na snapchacie wysyłała wcześniej informację, że "dzisiaj poleje się krew" - mówi jeden z uczniów w rozmowie z reporterem Radia Eska Maciejem Juszczakiem. - Dzisiaj był jeden wielki huk przed końcem drugiej lekcji. Ludzie zaczęli uciekać. Dowiedziano się, że jakaś dziewczyna biega z dwoma nożami i że być może będzie chciała kogoś zabić. Jedną dziewczynę raniła w skroń, drugą w przedramię - dodaje drugi uczeń z V LO w Zielonej Górze.

W tej chwili część uczniów jest odbierana przez rodziców, dyrekcja opracowuje plan działania na najbliższe godziny. Posłuchaj rozmowy z uczniami V LO w Zielonej Górze.

Zielona Góra: Atak nożem w liceum. Uczennica raniła trzy koleżanki
TIR przewrócił się na autostradzie A2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.