Zielona Góra. Policjanci zlikwidowali "dziuplę". 3 osoby zatrzymane [ZDJĘCIA]

2020-02-10 21:18 vera
Zielona Góra. Policjanci zlikwidowali dziuplę. 3 osoby zatrzymane
Autor: KMP Zielona Góra Policjanci z Zielonej Góry (woj. lubuskie) zatrzymali 3 osoby w związku z kradzieżą Audi Q7. Mężczyźni zostali zaskoczeni przez policjantów w tzw. „dziupli” podczas demontowania pojazdu na części. Wszystkie osoby usłyszały już zarzuty.

Policjanci z Zielonej Góry (woj. lubuskie) zatrzymali 3 osoby w związku z kradzieżą Audi Q7. Mężczyźni zostali zaskoczeni przez policjantów w tzw. „dziupli” podczas demontowania pojazdu na części. Wszystkie osoby usłyszały już zarzuty.

We wtorek 4 lutego na jednym z osiedli w Zielonej Górze skradziono Audi Q7. Z samego rana właściciel auta powiadomił o tym fakcie policję. Już po około 3 godzinach od zgłoszenia policjanci znaleźli samochód w "dziupli" na terenie województwa dolnośląskiego.

Policja zatrzymała w sumie 3 mężczyzn w wieku 28-32 lat. Funkcjonariusze zaskoczyli ich, gdy przestępcy demontowali właśnie samochód.

- Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni na przesłuchanie do Komendy Miejskiej policji w Zielonej Górze - informuje oficer prasowy policji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście tys. zł, a także samochód audi o wartości ok. 300 tys. zł.

- Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów uszkodzenia mienia, paserstwa oraz usuwania znaków identyfikacyjnych - kontynuuje oficer prasowy. - Za te przestępstwa według kodeksu karnego grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze wszyscy trzej zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze

Zobacz WIDEO: Bimbru nie będzie! Akcja KAS pod Białymstokiem