Wypadek w Ciborzu: Toksykologia nie pozostawia złudzeń. Zginęli, bo byli po NARKOTYKACH?

2020-02-07 18:27 MG
Pogrzeb ofiar wypadku w Ciborzu. Tłumy żałobników żegnają tragicznie zmarłych
Autor: DUT Grób Wojtka (19 l.)

Wypadkiem pięciorga młodych ludzi żył cały kraj. W grudni ub. nastolatkowie zginęli jadąc do pracy i szkoły. Ich samochód uderzył w bariery i wpadł do stawu znajdującego się przy szosie. Zdarzenie wywołało szereg kontrowersji na czele z np. oskarżeniem, które rodziny ofiar skierowały w stronę urzędników. Teraz, wyniki badań wskazują jasno: wszyscy byli pod wpływem narkotyków.

Przypomnijmy, że w wyniku wypadku śmierć poniosło pięcioro nastolatków: Kuba (17 l.), Wojtek (19 l.), Dominika (19 l.) oraz Weronika i Kornelia (po 18 l.). Cała piątka zginęła po tym, jak prowadzone przez jedną z dziewcząt audi na ostrym zakręcie wyleciało z drogi.

Czytaj więcej o wypadku w Ciborzu:

>> Cibórz: Są wyniki SEKCJI zwłok nastolatków. Dlaczego nie próbowali się ratować?
>> Wypadek w Ciborzu. Trzy pogrzeby jednego dnia. "Najczarniejszy dzień" [ZAPIS RELACJI]
>> MOCNE oskarżenia rodziny ofiar wypadku w Ciborzu: Nasi bracia mogli żyć

W piątek (7 lutego) ujawniono informację o wynikach badań toksykologicznych zleconych przez prowadzącą śledztwo w tej sprawie Prokuraturę Rejonową w Świebodzinie. Podał je Polsat News.

Portal RMF24 podaje słowa rzecznika Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, Zbigniewa Fąfera, które wyjaśniają bez cienia wątpliwości, pod wpływem jakich środków byli młodzi ludzie.

Badania wykazały obecność amfetaminy i marihuany w organizmach ofiar wypadku. Pierwszy z narkotyków wykryto w próbkach pobranych od trzech osób, natomiast drugi w tych od dwóch pozostałych, w tym od kierującej audi 18-latki. Tym samym można domniemać, że zażycie środków odurzających mogło pośrednio przyczynić się do zaistnienia tego wypadku

Sekcje zwłok wykazały, że bezpośrednią przyczyną śmierci pięciorga młodych ludzi było utonięcie.