Zielona Góra: Winobranie wystartowało! Jakie atrakcje na początku tygodnia?

2019-09-09 11:05 Agnieszka Zalewska
winobranie
Autor: Agnieszka Zalewska

Trwa jarmark, tradycyjnie nie zabraknie koncertów, będzie też nowość.

W pierwszej połowie tygodnia będzie można zapoznać się bliżej z historią Winobrania. Nowością w tym roku będzie ekran wodny, usytuowany w Parku Sowińskiego, niedaleko zielonogórskiego planetarium. Na ekranie, we wtorkowy i środowy wieczór, wyświetlane będą zdjęcia prezentujące to, jak dawniej bawili się uczestnicy Winobrania. „Bachusowe historie...” 10 i 11 września od godziny 20 do 23.

Fani tańców breakdance czy krump mogą wybrać się na „Winobraniowe Breakowisko”, czyli na pokazy, które odbywają się w podwórku przy u. Żeromskiego 21, dziś od godziny 17 do 21.Atrakcje dla najmłodszych przygotował Teatr 4 Kąty, który popołudniami, w ramach Winobrania, prowadzi gry i zabawy dla dzieci w Ogrodzie Botanicznym. Całość od godziny 16 do 18.

Dziś także startuje „Winobraniowy kiermasz książek”, organizowany przy bibliotece Norwida. To od lat winobraniowa tradycja, a kiermasz potrwa do soboty.

Do tego pokazy i koncerty na dwóch winobraniowych scenach. Na głównej wystąpi dziś o 20 Michał Szpak, jutro koncert zagra Luxtorpeda, a w środę na scenie Grzegorz Hyży. Tradycyjnie w ramach winobrania odbywają się imprezy sportowe, wystawy i inne wydarzenia towarzyszące. A program jest dostępny na stronie ZOK-u – tutaj.