Zielona Góra: Zaczęło się szaleństwo pomagania! [WOŚP 2020]

2020-01-12 13:00 Maciej Juszczak
wosp
Autor: Dorota Gut

Na ten dzień wielu czeka cały rok. Tylko w Zielonej Górze na ulice ruszyło kilkuset wolontariuszy, którzy zbierają pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od godziny 12.00 działa Scena Otwartych Serc przy Ratuszu. Na niej licytacje i występy młodych artystów. Dla nich to często pierwsza okazja, by zaprezentować się przed użą publicznością. O 13.30 występ zielonogórskiego zespołu punkrockowego AMARENA, który zagra swój nietypowy mini koncert wspólnie z zielonogórskimi dzieciakami! 

W samo południe ruszył też bieg "Policz się z cukrzycą". W okolicach hali lekkoatletycznej przy ul. Sulechowskiej dział też "Miasteczko Zdrowia". Na miejscu możemy m.in. zmierzyć ciśnienie czy poziom cukru.

Zielonogórski sztab WOŚP będzie też chciał uczcić pamięć zamordowanego przed rokiem prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza. Jak? Przekonacie się około godziny 20.00 - tuż przed tradycyjnym Światełkiem do Nieba.

A jeżeli chcecie przeżyć wyjątkową przygodę to możecie wylicytować współprowadzenie porannego programu "Obudź się na Jankesa". Więcej szczegółów tutaj.

A to plan zajęć na Dużej Scenie przy filharmonii:

16:00
ROKSANA WĘGIEL


17:15
JARY OZ – ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY


18:30
FUTURE FOLK


20:05
Światełko do Nieba


20:10
IRA