Zielona Góra: Zderzenie busa z autobusem. Jedna osoba nie żyje, są ranni! [aktualizacja]

2021-09-13 17:51
Zielona Góra: Zderzenie busa z autobusem. Jedna osoba nie żyje, są ranni! [aktualizacja]
Autor: Policja Lubuska Zielona Góra: Zderzenie busa z autobusem. Jedna osoba nie żyje, są ranni! [aktualizacja]

Tragiczny wypadek na drodze krajowej numer 32. Na rogatkach Zielonej Góry zderzyły się dwa pojazdy. Niestety jedna osoba nie żyje. Jest także wielu poszkodowanych. Droga może być zablokowana przez wiele godzin!

Aktualizacja, godz. 17:40

Poszkodowanych zostało około 50 osób. Jak informuje portal newslubuski.pl, trzy z nich zakwalifikowano jako "czerwone", czyli ciężko ranne. Na miejscu cały czas pracują służby, które udzielają pomocy. Na temat wypadku głos zabrał także prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki.

godz. 17:00

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (13 września) przed godz. 16:00. Dokładnie na 57. kilometrze DK 32 zderzyły się dwa pojazdy: autobus i bus transportu medycznego. - W wypadku zginął kierowca busa. Wiele innych osób jest poszkodowanych - poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Wiadomo, że autobusem podróżowały 52 osoby. Na pewno poważnie ranny został kierowca autobusu, który ze złamaniami nóg został zabrany do szpitala.

W związku z wypadkiem DK 32 może być zablokowana przez kilka godzin. Na miejscu pracują służby ratunkowe i policjanci.

Dron sfilmował przerażający wypadek audi i busa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE