Gattuso chciał udusić Joe Jordana, trenera Tottenhamu

2011-02-17 2:00

Tak idiotyczne zachowania należy bezwzględnie tępić. Kapitan Milanu Gennaro Gattuso (33 l.), nie mogąc pogodzić się z porażką 0:1 w Lidze Mistrzów, rzucił się na drugiego trenera Tottenhamu, Joe Jordana (60 l.)!

Atmosfera na San Siro była ekstremalnie gorąca od 55. minuty. Wtedy to Francuz Mathieu Flamini z Milanu brutalnym wślizgiem zaatakował Vedrana Corlukę. Mógł złamać rywalowi nogę, za co powinien z hukiem wylecieć z boiska. Dostał... tylko żółtą kartkę, a od tego momentu jego rodak - sędzia Stephane Lannoy, nie panował nad sytuacją.

Uderzenie głową

Gattuso nie radził sobie z rosłym Peterem Crouchem, którego w pewnym momencie odepchnął. Potem złapał za gardło asystenta trenera "Kogutów" Jordana. W 78. minucie obejrzał w końcu żółtą kartkę (nie zagra w rewanżu 9 marca), a po końcowym gwizdku znów rzucił się na Szkota. Uderzył go głową, a następnie wściekle szarpał się, gdy koledzy próbowali odciągnąć go do tunelu.

Gennaro się kajał

- Straciłem nad sobą kontrolę. Nic nie tłumaczy mojego zachowania - kajał się po wybryku Gattuso, który jako kapitan powinien znać historię swojego klubu. Gdyby tak było, może odpuściłby Jordanowi, który w latach 1981-83 był... liderem ataku Milanu.