Legia wygrała na dobry początek

2008-01-17 22:58

Nowi zawodnicy w składzie, świetny Rybus i gol niezawodnego Rogera. Legia Warszawa zwycięsko zakończyła pierwszy mecz w 2008 roku.

Wprawdzie "wojskowi" na zgrupowaniu w hiszpańskiej Esteponie pokonali niemieckiego trzecioligowca Rot-Weiss Essen zaledwie 1:0, ale ich zwycięstwo nawet przez moment nie podlegało dyskusji. Trener Jan Urban (46 l.) desygnował do gry eksperymentalny skład - znalazł się w nim na przykład wicelider tabeli najlepszych strzelców Młodej Ekstraklasy, Adrian Paluchowski (21 l.), który zdobył w tych rozgrywkach 8 goli.

Po raz pierwszy trenerom Legii pokazać mogli się testowani zawodnicy z RPA - James Madidilane (21 l.), Mario Booyens (20 l.), a także Bernard Parker (21 l.), który zaprezentował się najlepiej z nich. Wszyscy trzej jako jedyni z całego zespołu rozegrali pełne 90 minut.

Oprócz Rogera, który zdobył zwycięskiego gola, skutecznie wykorzystując rzut karny w 49. minucie, na pochwały zasługuje młody pomocnik Maciej Rybus. 19-latek wszedł na boisko w drugiej połowie i wniósł dużo ożywienia do gry Legii.