Super Express» Kobieta» Dom i Wnętrza» Wyhoduj sobie drzewko szczęścia

Wyhoduj sobie drzewko szczęścia

Grubosz jajowaty, czyli drzewko szczęścia pochodzi z Afryki Południowej, w warunkach naturalnych osiąga do 4 m wysokości, w uprawie doniczkowej w mieszkaniach dorasta najwyżej do 1 m. Doskonale nadaje się do formowania zgodnie z zasadami sztuki bonsai.

Liście magazynują wodę, są mięsiste, błyszczące, jajowatego kształtu, całe zielone bądź z czerwonym brzegiem. Drobne, białe kwiaty pojawiają się na końcach pędów starszych egzemplarzy i tylko wtedy, gdy rosną one w dobrze oświetlonym miejscu.

Grubosz jest popularną, mało wymagającą rośliną doniczkową uprawianą w mieszkaniach. Doskonale nadaje się do formowania zgodnie z zasadami sztuki bonsai. Dobrze znosi suche powietrze. Najlepiej czuje się na dobrze oświetlonych parapetach, nie należy uprawiać go w cieniu.

Roślinę podlewamy obficie, a z kolejnym podlewaniem czekamy, aż podłoże w doniczce całkowicie wyschnie. Nadmierne podlewanie jest podstawową przyczyną niepowodzeń uprawowych.

Roślinę nawozimy raz lub dwa razy w roku - wiosną i wczesnym latem. Przesadzamy tylko wtedy, gdy korzenie nie mieszczą się już w doniczce. 

Czytaj więcej na:

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida