ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Legion samobójców - Kto jest kim?

Legion samobójców - Kto jest kim?

05.08.2016, godz. 14:10
Suicide Squad
Legion samobójców foto:

"Legion samobójców" od dziś można oglądać w polskich kinach. Fanom uniwersum DC Comics nie trzeba przedstawiać głównych bohaterów. Jednak wszyscy ci, którzy nie czytali komiksów, mogą poczuć się przytłoczeni ilością różnorodnych postaci. Niczym Batman lub Superman, z szybko pędzimy na pomoc!

Chcesz wiedzieć kim są główni bohaterowie najnowszej adaptacji komiksów z wydawnictwa DC Comics? Sprawdź!

Harley Quinn

Harley Quinn (Margot Robbie) - Harleen Quinzel była niegdyś psychiatrą w Arkham - ośrodku dla szaleńców w Gotham City. To właśnie tam zamknięty był Joker, z którym Quinzel prowadziła terapię.Szybko zakochała się w swoim pacjencie. Wyzwalając swoją szaloną naturę, przyjęła pseudonim Harley Quinn i wprowadzała chaos na ulice miasta ze swoim ukochanym. Świetnie walczy wręcz oraz jest zręczną akrobatką. Jako jedna z nielicznych popularnych postaci w uniwersum, nie zadebiutowała w komiksie, ale w jednym z odcinków animowanych przygód Batmana z 1992 roku.

Deadshot

Deadshot (Will Smith) - Floyd Lawton to bezwzględny zabójca, który mistrzowsko posługuje się każdym rodzajem broni. Jego nadzwyczajne umiejętności walki, wspomagają cybernetyczne implanty. Jest jednym z wrogów Batmana. W filmie poznajemy go jako troskliwego ojca. W komiksach jest biały. Po raz pierwszy wystąpił w 59 numerze "Batmana" z 1950 roku.

Enchantress

Enchantress (Cara Delevingne) - zagubiona artystka June Moon, odkrywa że potrafi wyzwolić w sobie potężną czarodziejkę o imieniu Enchantress. June walczy o kontrolę nad własnym ciałem z mroczną magiczną istotą, która jest cennym nabytkiem dla grupy, ponieważ umie lewitować, teleportować siebie i innych oraz uleczać. Na przestrzeni lat w komiksach walczyła zarówno po stronie dobra, jak i zła. Po raz pierwszy wystąpiła w 187 numerze "Strange Adventures" z 1966 roku.

El Diablo

El Diablo (Jay Hernandez) - Chato Santana jest gangsterem z umiejętnościami pyrokinetycznymi, które pozwalają mu na manipulację ogniem. Pewnego razu odbierając haracz, podpalił budynek, by zastraszyć mieszkańców. Spłonęła w nim kobieta z dzieckiem. Zdruzgotany, oddał się w ręce policji. W komiksach występuje kilku superzłoczyńców o tym pseudonimie. Chato Santana po raz pierwszy wystąpił w pierwszym numerze "Suicide Squad" vol. 4 z 2011 roku.

Captain Boomerang

Captain Boomerang (Jai Courtney) - pierwszym złoczyńcą posługującym się tym pseudonimem był Digger Harkness, ale jako Captain Boomerang występował także jego syn, Owen Mercer. Nie wiadomo, w którego z nich wciela się Jai Courtney, ale obaj są śmiertelnie niebezpiecznymi psychopatami, którzy z wielką precyzją rzucają zabójczymi bumerangami. W komiksach Boomerang był przeciwnikiem Flasha. Zadebiutował w 117 numerze "The Flash" z 1960 roku.

Killer Croc

Killer Croc (Adewale Akinnuoye-Agbaje) - Waylon Jones cierpi na rzadką chorobę skóry, przez którą wygląda jakby był pokryty gadzią łuską. Brak akceptacji ze strony dokuczającego społeczeństwa spowodował, że Wylon uciekł do kanałów Gotham. Wiele lat w ciemnościach, pośród żarłocznych krokodyli, prawie całkowicie wyzbyło go z człowieczeństwa. Jako Killer Croc, niejednokrotnie walczył z Batmanem. Jego twarda jak pancerz skóra, nadludzka siła, szybkość i wytrzymałość, wyczulone zmysły oraz ostre zęby, czynią z niego niebezpiecznego przeciwnika. Killer Croc po raz pierwszy pojawił się w 357 numerze "Batmana" z 1983 roku.

Katana

Katana (Karen Fukuhara) - Tatsu Yamashiro, Japonka świetnie wytrenowana w walce mieczem samurajskim, któremu zawdzięcza swój pseudonim jest superbohaterką. Yakuza, japońska mafia, zabiła jej męża i dzieci. Postanowiła uciec do USA i działać jako bohaterka wyjęta spod prawa. Jej miecz, Soultaker wchłania dusze zabitych przeciwników, dzięki czemu Katana może się z nimi porozumiewać. Należy do Ligi Sprawiedliwości. W filmie historia tej bohaterki musi się znacząco różnić, skoro jest w szeregach Legionu Samobójców. Na łamach komiksu zadebiutowała w 1983 roku w 200 numerze magazynu "Brave and the Bold".

Slipknot

Slipknot (Adam Beach) - Christopher Weiss był naukowcem, który wynalazł formułę, która pozwala stworzyć mu niepękającą linę. Jako mistrz wiązania i strzelania z liny, został superzłoczyńcą, wrogiem bohatera znanego jako Firestorm. Podczas jednej z misji stracił ramię w eksplozji. Posiada niezwykłe umiejętności w używaniu lin, które są jego bronią. Zadebiutował w 28 numerze "Firestorm Vol 2" z 1984 roku.

Rick Flag

Rick Flag (Joel Kinnaman) - Rick Flag w komiksach, to aż trzy różne, spokrewnione ze sobą postaci. Filmowy Flag jest odpowiednikiem Ricka Juniora, którego ojciec służył w oryginalnym Suicide Squadron w czasie II wojny światowej. Jego syn jest wyszkolonym żołnierzem, który chcąc nie chcąc staje się liderem Legionu samobójców. Nie posiada żadnych super mocy, więc musi liczyć jedynie na swoje przeszkolenie wojskowe. W komiksie mogliśmy go ujrzeć po raz pierwszy w 25 numerze "Brave and the Bold" z 1959 roku.

Amanda Waller

Amanda Waller (Viola Davis) -  to ona jest odpowiedzialna za utworzenie grupy złożonej z super złoczyńców. Jest bezwzględną rządową agentką, która trzyma grupę wykolejeńców w ryzach. Nie posiada żadnych nadludzkich mocy, ale ze względu na swój strategiczny zmysł, jest mózgiem Legionu samobójców. Podobne cechy przejawia w komiksach. Zadebiutowała w 1 numerze "The Legends" z 1986 roku.


Joker

Joker (Jared Leto) - tego wroga Batmana chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest jednym z najbardziej znanych superzłoczyńców w historii komiksu. Nie wiele wiadomo o jego przeszłości, oprócz tego, że wpał do kadzi z kwasem, który oszpecił mu twarz. Joker - przestępca z wiecznie przyklejonym do twarzy uśmiechem, kocha wprowadzać chaos na ulice Gotham City. Jared Leto, który wciela się w Jokera, zaprezentuje całkiem nowe, uwspółcześnione oblicze tej postaci. Joker nie należy do Legionu samobójców. Będzie raczej pełnił ważną, ale drugoplanową rolę, która może mieć wpływ na Harley Quinn. W komiksach pojawił się bardzo dawno temu - w 1 numerze "Batmana" z 1940 roku.

Zobacz: "Legion Samobójców". Batman będzie... ZŁOCZYŃCĄ?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: