ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes: Polak walczy o Złotą Palmę

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes: Polak walczy o Złotą Palmę

17.05.2017, godz. 10:59
Cannes, festiwal w Cannes
foto: EAST NEWS

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes to wielkie wydarzenie w świecie kina. Tegoroczny festiwal jest dla nas tym bardziej wyjątkowy, że o Złotą Palmę będzie walczył Polak, Grzegorz Mołda.

Dziś rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Wielkie wydarzenie dla świata filmu. Na czerwonym dywanie pojawią się największe światowe gwiazdy. Z Polski pojawią się Grażyna Torbicka oraz Jessica Mercedes.

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes będzie dla nas wyjątkowy, ponieważ o Złotą Palmę powalczy Polak, Grzegorz Mołda! Jego film "Ostatnie widzenie" został nominowany w kategorii filmów krótkometrażowych. Został wybrany z 4843 zgłoszonych filmów! O najważniejszy laur powalczy z 8 innymi produkcjami z całego świata. "Ostatnie widzenie" będzie miało swoją uroczystą premierę w Cannes 27 maja.

Film opowiada o Marcie, dziewczynie pracującej w warsztacie samochodowym ojca. Jej chłopak zostaje aresztowany, a ona staje przed życiowym wyborem: czy wybrać ojca, czy partnera. Obraz trwa tylko 15 minut. Jak przyznaje Grzegorz Mołda, do stworzenia go zainspirowały więzienne sale widzeń.

Grzegorz Mołda to absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: