ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka kultura Warto przeczytać!

Warto przeczytać!

28.07.2016, godz. 02:00
Sennik: KSIĄŻKA - znaczenie snu: książka
foto: EAST NEWS

Po jakie ksiązki warto sięgnąć? Sprawdź!

Demony przeszłości

"Ukryta róża" to powieść o młodej dziewczynie Zeherze mieszkającej we wsi, w której Serbowie przystępują do okrutnej rozprawy z własnymi sąsiadami - bośniackimi muzułmanami. Nastoletnia dziewczyna staje się niewolnicą lokalnego watażki. W dramatycznych okolicznościach udaje jej się uciec do Hiszpanii. Kiedy wydaje się już, że jest bezpiecznie i planuje nowe życie, wojenne demony z przeszłości dopadają jej najbliższych: narzeczonego i brata.

Reyes Monforte, Ukryta róża, Wyd. WAM

Rzecz o generale

Generał Władysław Anders to jedna z największych postaci XX wieku. Twórca armii polskiej na Wschodzie, dowodzący atakiem w bitwie pod Monte Cassino, był też oskarżany o udział w zamachu na Sikorskiego. Z jego legendą i mitami narosłymi wokół postaci generała zmierzyła się Maria Nurowska. Pisarka zgromadziła unikatowe dokumenty, dotarła do pozostałych przy życiu członków jego rodziny i żołnierzy, którymi dowodził. Autorka pokazuje Andersa nie tylko jako heroicznego żołnierza, ale również człowieka z krwi i kości.

Maria Nurowska, Anders, Wyd. Prószyński i S-ka

Zobacz: "Legion Samobójców", "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", "Doctor Strange" - najlepsze trailery z San Diego Comic Con!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: