WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Matura 2017. Co można zabrać na maturę z matematyki? LISTA

Matura 2017. Co można zabrać na maturę z matematyki? LISTA

05.05.2017, godz. 07:06
matura 2017
foto: EAST NEWS

Matura 2017 matematyka. Już dziś matura z matematyki, a ty nie wiesz, co ze sobą zabrać na egzamin? SE.pl podpowiada, co jest niezbędne na egzaminie z matemtyki! Sprawdź, co przyda ci się najbardziej, a jakie przyrządy możesz sobie odpuścić. Co możesz zabrać na egzamin maturalny z matematyki, a czego nie możesz na salę egzaminacyjną wnosić? Wszystkie odpowiedzi na te pytania w tekście poniżej.

Równo o godzinie 9 w całej Polsce uczniowie rozpoczną egzamin na poziomie podstawowym z matematyki. Co trzeba zrobić, aby zdać maturę? Aby zdać maturę z matematyki należy uzyskać 30 procent punktów. Choć wydaje się to niewiele, każdego roku część maturzystów oblewa... właśnie matematykę. Matura z matematyki jest obowiązkowa, dlatego każdy (kto nawet jej nie lubi) musi podejść do tego egzaminu. Kiedy poznamy wyniki z matury? Niestety wyniki będą dopiero w czerwcu. Dla tych, którzy nie uzyskają 30 procent punktów z egzaminu z matematyki, będzie jeszcze szansa. Szansa już ostatnia - 22 sierpnia o godzinie 9 rozpocznie się egzamin poprawkowy. Na tej stronie publikujemy informację, co należy przynieść na egzamin z matematyki? Podajemy informacje dotyczące niezbędnych przyrządów:

1. Dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość ucznia. Bez niego komisja nie ma prawa wpuścić ucznia do sali, w któej odbywa się egzamin.

2. Zegarek, oczywiście nieobowiązkowy, bo w sali, w której pisze się egzamin, zegar musi być. Uczniowie mogą mieć ze sobą zegarek, jednak nie powinien pełnić innych funkcji, poza odmierzaniem czasu.

3. Kalkulator prosty. Narzędzie to ma pozwalać na dodawanie, mnożenie, dzielenie i obliczanie pierwiastków. Nie może posiadać funkcji, które rysują wykresy, analizują dane statystyczne i rozwiązują równania.

4. Cyrkiel i Linijka. To, co narysowałeś cyrklem, koniecznie popraw długopisem!

5. Długopis czarny.

6. Wzory. Lista wzorów, które może posiadać przy sobie uczeń jest szeroko dostępna. Zamieszczamy ją również pod tym artykułem. Egzaminatorzy najczęściej dają ją tuż przed egzaminem.


Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: