WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Wybierz krzesło do komputera

Wybierz krzesło do komputera

29.10.2010, godz. 10:00
Wybierz krzesło do komputera
foto: Brak agencji

Na krześle siedzisz wiele godzin dziennie. Warto by było funkcjonalne i wygodne

Krzesło do biurka powinno być nie tylko wygodne, ale też musi mieć prawidłowe ustawienie i budowę, żeby nie powodowało skrzywień kręgosłupa.

Najważniejszymi elementami krzesła, na które powinniśmy zwrócić uwagę, są: siedzisko, oparcie i możliwość regulacji. Do wyboru mamy zwykłe krzesła na kółkach, ale też prawdziwe fotele. Te ostatnie doskonale będą się komponować w domowych gabinetach.

SIEDZISKA - porównaj ceny, sprawdź parametry i wybierz na Tuznajdziesz.pl>>>

Koniecznie z siłownikiem automatycznym

Dzięki możliwości regulacji wysokości siedziska będziemy mogli ustawić krzesło do naszego wzrostu i wysokości biurka. To także bardzo dobre rozwiązanie, kiedy z krzesła korzysta więcej niż jedna osoba, np. rodzeństwo, a nawet wszyscy domownicy. Każda osoba może sobie wtedy dopasować jego ułożenie do swoich potrzeb.

Oparcie i podłokietniki

Podłokietniki doskonale sprawdzają się, kiedy korzystamy z biurka z wysuwaną półką na klawiaturę. Wtedy nie mamy problemu z zagospodarowaniem ramion podczas korzystania z komputera. Kupując krzesło, warto także zwrócić uwagę na to, czy ma ono regulowane oparcie. Możliwe jest ono za pomocą specjalnego pokrętła znajdującego się tuż za plecami lub wajchy pod siedzeniem. Bardzo dużym udogodnieniem jest także możliwość zmiany kąta nachylenia oparcia. Poprawia to komfort pracy i przynosi ulgę plecom.

Lekkie i mobilne

Dobrze, żeby krzesło do komputera było obrotowe. Powinno być też łatwe w przemieszczaniu. Przed zakupem warto na nim usiąść i sprawdzić, czy mechanizm regulacji dobrze działa. Czasem zdarza się, że nieodpowiednie ułożenie kółek i ich obudowa powodują jego zacinanie. Jeśli krzesło będzie stało na gołej podłodze, dobrze jest pomyśleć o zakupie krzesła z miękkimi, np. kauczukowymi, kółkami. Zapobiegnie to rysowaniu podłogi i tworzeniu nieestetycznych rys.

Ceny krzeseł
Klasyczne krzesła obrotowe (z oparciem i podłokietnikami) - 160-500 zł
Bardziej rozbudowany fotel (z oparciem podtrzymującym głowę) - 700-2000 zł

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: