ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Agata Młynarska ZNOWU czepia się 500 plus? Wpadka Rossmanna

Agata Młynarska ZNOWU czepia się 500 plus? Wpadka Rossmanna

03.10.2016, godz. 12:35
Agata Młynarska
foto: Fotomontaż SE.pl

Agata Młynarska znów krytykuje rządowy program 500 plus? Tym razem krytyka rządowego programu pojawiła się na łamach gazety "Skarb", którą można dostać za darmo w sieci sklepów Rossmann. Redaktorem naczelnym pisemka jest właśnie Młynarska. Czytelnicy czasopisma są oburzeni. Co ich zdenerwowało?

Agata Młynarska jest redaktorem naczelnym gazety - "Skarb". Czasopismo jest rozdawane za darmo w sieci sklepów Rossmann. Na łamach "Skarbu" ukazał się tekst autorstwa Mariusza Nowika z "Dziennika Gazety Prawnej", dotyczący rządowego programu 500 plus. Artykuł jest krytyczną analizą zapomogi dla rodziców. Z tekstu wyłania się czarna wizja Polskiej gospodarki za kilka lat.

Beneficjenci 500 plus przedstawienie są jako osoby nie myślące o przyszłości, przejadające dodatkowe dochody rodzinne, które wolą dostać pieniądze od rządu niż pójść do pracy. Pojawia się też wątek rodzin, które wydają dotacje na używki, bądź własne przyjemności. Słowa autora tekstu są poparte wypowiedziami ekonomisty Jeremiego Modrasiewicza. Ekspert przekonuje, że osoby, które decydują się na tego typu wykorzystania zapomogi, same robią sobie krzywdę. "Problem pojawi się, kiedy dzieci osiągną pełnoletniość i stracą świadczenia. Co wtedy? Jak po latach bierności wrócić na rynek pracy?" pyta autor tekstu.

Artykuł spotkał się z nieprzychylną reakcją czytelników. Do redakcji zaczęły napływać zażalenia. Rzeczniczka "Skarbu" dwukrotnie przeprosiła czytelników na Twitterze, a tekst zniknął ze strony czasopisma. Chociaż Agata Młynarska nie napisała artykułu krytykującego 500 plus, jako redaktor naczelna, jest odpowiedzialna za to, co znajduje się w jej gazecie.

Zobacz: Polacy psują urlop Agacie Młynarskiej!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: