ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Martyna Wojciechowska pokazała zdjęcie z dzieciństwa i wywołała burzę

Martyna Wojciechowska pokazała zdjęcie z dzieciństwa i wywołała burzę

02.06.2017, godz. 10:57
Prawdziwe imię Wojciechowskiej
foto: © AKPA

Podróżniczka postanowiła pochwalić się w sieci zdjęciem z czasów szkolnych. Fotografia wywołała spore zamieszanie, a fani byli zaskoczeni.

Martyna Wojciechowska zamieściła na swoim profilu instagramowym zdjęcie z dzieciństwa. Fotografia legitymacji z Pałacu Młodzieży, gdzie na pozalekcyjne zajęcia z gimnastyki artystycznej uczęszczała przyszła podróżniczka, wywołała spore poruszenie.

- Dlaczego tam jest napisanie Marta?

- Marta?! Czy my tu o czymś nie wiemy?

- Dlaczego na legitymacji pisze MARTA? - pisali fani (we wszystkich komentarzach zachowano oryginalną pisownię).

Okazuje się, że znana podróżniczka i autorka programu "Kobieta na krańcu świata" tak naprawdę ma na imię Marta. - W dokumentach figuruję jako Marta Eliza Wojciechowska, ale od dziecka wszyscy mówili na mnie Martyna. Do tego stopnia się to przyjęło, że nauczyciele wpisali imię Martyna na świadectwie maturalnym i… trzeba było je ponownie drukować. Myślę, że imię zawiera pewną energię, determinując to, kim jesteśmy w życiu. Po latach dowiedziałam się, że Marta pochodzi z języka aramejskiego i oznacza piastunkę ogniska domowego, a Martyna pochodzi z łaciny i odnosi się do boga wojny. To drugie imię chyba po prostu lepiej oddaje mój charakter – zdradziła w rozmowie z czasopismem "Miasto Kobiet".

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: