ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy WIELKANOC 2013: PRZEPIS na ulubione CIASTO WIELKANOCNE Magdy Gessler

WIELKANOC 2013: PRZEPIS na ulubione CIASTO WIELKANOCNE Magdy Gessler

30.03.2013, godz. 14:43
magda gessler
foto: AKPA

Magda Gessler zapewniła, że wszystkie świąteczne potrawy przygotowuje sama. Na jej wielkanocnym stole znajdą się jajka, żurek i babka piaskowa, a także ulubione ciasto, na które zdradziła przepis. Mowa o mazurku - kolorowym i bardzo słodkim.

 

 

Magda Gessler zdradziła swój przepis na wielkanocny mazurek w rozmowie z PANIĄ DOMU. Przy okazji restauratorka, która słynie z zamiłowania do dobrego jedzenia, wyjawiła dlaczego właśnie to ciasto jest jej ulubionym.

- To absolutny numer jeden na wielkanocnym stole. Kajmakowy, z fiołkami - najlepiej z Nałęczowa. Połączenie cudownego smaku, zapachu i kolorów. Uwielbiam to - powiedziała Magda.

Specjalnie dla tych wszystkich, którzy pragną przygotować ulubione ciasto Magdy Gessler, prowadząca programu KUCHENNE REWOLUCJE zdradziła przepis:

- Ugotowane na twardo żółtka będą nieodzowne do przyrządzenia najlepszego kruchego ciasta, uniwersalnego zastosowania. Na cztery przetarte przez drobne sito żółtka potrzebujemy 100 gram cukru, 200 gram masła i 300 gram mąki. Do tego łyżka lodowatej wody i szczypta soli. Szybko wszystko zagniatamy, zawijamy i wkładamy do lodówki co najmniej na dwie godziny - zdradziła Magda.

Skorzystacie z przepisu Magdy i przygotujecie jej ulubionego mazurka?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: