WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości pogoda Silne wichury i opady śniegu. Załamanie pogody w Polsce [ZDJĘCIA]

Silne wichury i opady śniegu. Załamanie pogody w Polsce [ZDJĘCIA]

05.10.2016, godz. 09:49
Antarktyda, śnieg, lodowiec
foto: EAST NEWS

Po nad wyraz ciepłym wrześniu nadszedł czas na prawdziwą jesień. Od początku października temperatury znacznie spadły, a temu spadkowi towarzyszą prawie nieustające deszcze. Wiatr wieje nad całym krajem, ale szczególnie ostrożni muszą być mieszkańcy pomorza - na Bałtyku szaleje sztorm, a wiatr osiągnął 10 w skali Beauforta. Z kolei górale w Szczyrku widzieli już tegoroczny pierwszy śnieg!

Sztorm szalejący nad Bałtykiem zniszczył część słynnego sopockiego molo. Oddział Morski Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni wydał ostrzeżenie przed sztormem dla wszystkich nadmorskich miejscowości. Synoptycy ostrzegają, że dzisiaj porywy wiatru na Zatoce Gdańskiej mogą osiągnąć nawet 26m/s!

Na przeciwnym krańcu Polski z kolei również pojawiło się zjawisko pogodowe - w Szczyrku spadł już pierwszy śnieg. Nie są to może warunki do jazdy na nartach, ale nie da się nie zauważyć bieli mieniącej się na jeszcze zielonych trawnikach.

Jesień przyszła do nas już na dobre. Powoli możemy chować letnie stroje i lekkie buty, bo w październikowej aurze nie będzie wielu okazji, by móc je jeszcze założyć. Słupki rtęci w najbliższym czasie utrzymają się na poziomie około 10 kresek, ale wiejący zimny wiatr i opady deszczu znacznie obniżą odczuwalność temperatury. W górach popada też śnieg lub śnieg z deszczem. Amatorów górskich wycieczek ostrzegamy - na szlakach będzie bardzo ślisko!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: