WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Andrzej Turski NIE ŻYJE! Zmarł prezenter Panoramy

Andrzej Turski NIE ŻYJE! Zmarł prezenter Panoramy

31.12.2013, godz. 10:43
Andrzej Turski
foto: TVP

Nie żyje Andrzej Turski prezenter Panoramy w TVP2, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Wygrał walkę z rakiem, zmagał się z cukrzycą i przebył zawał serca, po którym już nie odzyskał przytomności. Dramatyczna choroba i śmierć wstrząsnęła tysiącami widzów Panoramy.

Andrzej Turski urodził się 25 stycznia 1943 roku w Warszawie. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył również Studium Dziennikarskie.

Zobacz: Nikt nie zastąpi Andrzeja Turskiego w Panoramie

Pracował w Redakcji Młodzieżowej Polskiego Radia, gdzie w 1980 objął stanowisko redaktora naczelnego. Później również w Programie III i do 1987 r. pełnił funkcję redaktora-dyrektora naczelnego w Programie I Polskiego Radia. Był współautorem audycji radiowych Radio kurier, Sygnały dnia, W samo południe, Życie na gorąco. Członek PZPR, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi.

Zobacz: Córka Andrzeja Turskiego: Dziękuję Wam za krew dla taty

W Telewizji Polskiej (87 r.) rozpoczął pracę jako dyrektor i redaktor naczelny TVP 1. Wraz z Józefem Węgrzynem był współtwórcą Teleexpresu. Prowadził również autorski program ,,7 dni świat” i Panoramę. Laureat Super Wiktora i Wiktora w kategorii dziennikarz roku 2005. Mistrz Mowy Polskiej w piątej edycji plebiscytu.

Zobacz: Smutne święta rodziny Andrzeja Turskiego. Lekarze nie wybudzą prezentera ze śpiączki

ANDRZEJ TURSKI NIE ŻYJE

Prezenter Panoramy nie wybudził się ze śpiączki. Zmarł 31 grudnia 2013 roku w szpitalu.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: