WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl se.pl wiadomości wiadomości polska polska Andrzej Turski NIE ŻYJE! Zmarł prezenter Panoramy

Andrzej Turski NIE ŻYJE! Zmarł prezenter Panoramy

31.12.2013, godz. 10:43
Andrzej Turski
foto: TVP

Nie żyje Andrzej Turski prezenter Panoramy w TVP2, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Wygrał walkę z rakiem, zmagał się z cukrzycą i przebył zawał serca, po którym już nie odzyskał przytomności. Dramatyczna choroba i śmierć wstrząsnęła tysiącami widzów Panoramy.

Andrzej Turski urodził się 25 stycznia 1943 roku w Warszawie. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył również Studium Dziennikarskie.

Zobacz: Nikt nie zastąpi Andrzeja Turskiego w Panoramie

Pracował w Redakcji Młodzieżowej Polskiego Radia, gdzie w 1980 objął stanowisko redaktora naczelnego. Później również w Programie III i do 1987 r. pełnił funkcję redaktora-dyrektora naczelnego w Programie I Polskiego Radia. Był współautorem audycji radiowych Radio kurier, Sygnały dnia, W samo południe, Życie na gorąco. Członek PZPR, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi.

Zobacz: Córka Andrzeja Turskiego: Dziękuję Wam za krew dla taty

W Telewizji Polskiej (87 r.) rozpoczął pracę jako dyrektor i redaktor naczelny TVP 1. Wraz z Józefem Węgrzynem był współtwórcą Teleexpresu. Prowadził również autorski program ,,7 dni świat” i Panoramę. Laureat Super Wiktora i Wiktora w kategorii dziennikarz roku 2005. Mistrz Mowy Polskiej w piątej edycji plebiscytu.

Zobacz: Smutne święta rodziny Andrzeja Turskiego. Lekarze nie wybudzą prezentera ze śpiączki

ANDRZEJ TURSKI NIE ŻYJE

Prezenter Panoramy nie wybudził się ze śpiączki. Zmarł 31 grudnia 2013 roku w szpitalu.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: