WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska CBŚP zlikwidowało największą na świecie fabrykę sterydów i leków na potencję pod Bydgoszczą

CBŚP zlikwidowało największą na świecie fabrykę sterydów i leków na potencję pod Bydgoszczą

21.09.2016, godz. 11:13
CBŚP zlikwidowało największą na świecie fabrykę sterydów i leków na potencję pod Bydgoszczą
foto:

CBŚP zlikwidowało największą na świecie nielegalną fabrykę sfałszowanych anabolików i leków na potencję. Znajdowała się ona w Bydgoszczy. Zatrzymano 14 osób w związku ze sprawą. Łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych tabletek to 17 mln złotych.

Policjanci CBŚP po kilku miesiącach pracy ustalili, że pod Bydgoszczą została zorganizowana nielegalna fabryka produktów leczniczych, podrabiająca leki czterech znanych koncernów farmaceutycznych. Weszli jednocześnie do kilkunastu miejsc w czterech województwach: wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i śląskim i zatrzymali 14 osób zamieszanych w nielegalny proceder.

Fabryka była zlokalizowana pod Bydgoszczą. Na miejscu policjanci zatrzymali mężczyznę, który trudnił się wytwarzaniem sfałszowanych medykamentów. W pomieszczeniach magazynowych ukryte były specjalne przejścia, ukryte za drzwiami szaf, do kolejnych pomieszczeń produkcyjnych, gdzie stały różnego rodzaju maszyny. Zabezpieczono gotowe produkty i półfabrykaty o łącznej wartości 17 milionów złotych. Część gotowych produktów, jak również półfabrykaty sprowadzane były z Chin kanałem przerzutowym przez Grecję, a także Wielką Brytanię i Rumunię. Dystrybucja odbywała się w większości w internecie.

Trzy osoby usłyszały zarzuty kierowania grupą, a pozostałych 11 - udziału w niej. Postawiono im też zarzuty sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez produkcję, przechowywanie i odpłatne udostępnienie sfałszowanych produktów leczniczych, a także import gotowych produktów leczniczych i substancji czynnych, jak i wprowadzania do obrotu produktów leczniczych.

Zobacz: Pan Jan z Niedrzwicy Dużej: Chcę odszkodowania za 20 lat w psychiatryku

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: