WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Częstochowa: Ukraińcy i Polacy pobili się w kolejce do sklepu. Są ranni

Częstochowa: Ukraińcy i Polacy pobili się w kolejce do sklepu. Są ranni

13.11.2016, godz. 17:28
zatrzymanie, policja
foto: Super Express TV

Kłótnia Polaka z Ukraińcem w kolejce zakończyła się ogromną bójką na pół sklepu. Na miejsce przyjechała policja. Aresztowano 11 osób. 3 osoby są ranne.

Wielka bójka w kolejce do sklepu w Częstochowie przy ulicy Krakowskiej. - 27-letni mieszkaniec Częstochowy, prawdopodobnie zniecierpliwił się długim oczekiwaniem w kolejce i zaczepił innego klienta - odtwarza przebieg wydarzeń Agnieszka Toborek, rzeczniczka policji w Częstochowie, przed kamerami TVN 24. Funkcjonariuszka podkreśliła, że bójka nie miała charakteru narodowościowego. Już przed sklepem na pomoc zaczepionemu Ukraińcowi na pomoc przybiegło kilku rodaków. Z kolei 27-latkowi pomagało pięciu jego znajomych. Prawie wszyscy uczestnicy awantury byli pod wpływem alkoholu. Policja zatrzymała 11 osób w wieku od 19 do 38 lat. Dwóm Polakom potrzebna była pomoc medyczna, jeden Ukrainiec trafił do szpitala. Nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

W niedzielę rano policja rozpoczęła przesłuchania. Funkcjonariusze proszą również o pomoc ewentualnych świadków zdarzenia.

ZOBACZ: Superksiężyc 2016: o której rozpocznie się wielka pełnia Księżyca?

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: