WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Fałszywy ksiądz i pedofil zagłodził 5 emerytów!

Fałszywy ksiądz i pedofil zagłodził 5 emerytów!

14.10.2016, godz. 02:00
5 emerytów zagłodzonych w domu grozy.
foto: SUPER EXPRESS / WWW.ALEKSANDROWONLINE.PL

Marek N., który prowadził dom opieki w Zgierzu, dodaje sobie powagi, udając księdza i pozując na dobrotliwego kapłana. Wpycha się między duchownych, kiedy tylko może. W rocznicę 200-lecia Aleksandrowa Łódzkiego pojawił się na mszy ekumenicznej obok byłego biskupa Kościoła starokatolickiego Wojciecha K., dwukrotnie skazanego za pedofilię. Obchody zakończyły się aferą i wywołały oburzenie łódzkiej kurii.

Uroczysta msza odprawiona została w budynku kościoła św. Stanisława Kostki, który obecnie jest Katedrą Kościoła Starokatolickiego w RP. Nadzoruje ją ks. Jacek Stasiak, obłożony przez biskupa łódzkiego karą suspensy, czyli zakazem wypełniania funkcji kapłana. Mimo to władze Aleksandrowa Łódzkiego współpracują z nim i wspólnie organizują miejskie uroczystości.

Na obchodach 200-lecia założenia miasta pośród oficjeli brylował Marek N., skazany w 2006 r. za prowadzenie domu opieki bez zezwolenia i znęcanie się nad pensjonariuszami. Po wyroku Marek N. przystąpił do miniaturowego Kościoła starokatolickiego. Został subdiakonem. To najniższe ze święceń, które nie upoważnia do prowadzenia nabożeństw. To mu nie przeszkadzało, odprawiał je, zamówił też pieczątkę: "ks. Marek N.", choć tego określenia również nie powinien używać. Obok fałszywego księdza na uroczystości w Aleksandrowie pojawił się inny przestępca - biskup Wojciech K., były duchowny i zwierzchnik Kościoła starokatolickiego, który odsiadywał dwa wyroki za pedofilię: z 2007 r. - 6 lat więzieniai 2008 r. - rok więzienia.

Obecność tych panów wywołała skandal. Władze miasta oświadczyły, że nie było ich na liście gości, a Kuria Metropolitalna Łódzka wyraziła swoje oburzenie przebiegiem uroczystości, czemu dała wyraz w liście otwartym odczytanym wiernym w kościołach.

Zobacz: Horror! Ksiądz pedofil prowadził dom dziecka!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: