WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Irakijczyk szykował zamach w Polsce?

Irakijczyk szykował zamach w Polsce?

26.07.2016, godz. 05:00
Irakijczyk szykował zamach w Polsce
foto: Super Express

Szok! Agenci ABW z Łodzi zatrzymali 48-letniego Irakijczyka, który mógł planować zamach w naszym kraju! Szczegóły akcji, która miała miejsce kilka dni temu, służby utrzymują w ścisłej tajemnicy, ale według nieoficjalnych informacji mężczyzna za swój cel obrał Kraków i Światowe Dni Młodzieży.

W tej sprawie służby milczą jak grób. ABW odsyła do prokuratury, ta zaś, powołując się na dobro śledztwa, odmawia komentarzy i wydaje jedynie enigmatyczne komunikaty. Mariusz Stępień, rzecznik łódzkiej delegatury ABW, potwierdził nam, że akcja służb faktycznie miała miejsce, ale zaraz dodał: - Więcej w tej sprawie nie mogę powiedzieć.

Co nieco jednak wiadomo. Irakijczyk miał przyjechać do Polski kilka dni temu. Wcześniej mieszkał w Szwajcarii, a potem w Szwecji, skąd został wydalony. Na jego ślad wpadli funkcjonariusze w Krakowie, którzy kontrolowali trasę przejazdu papieża Franciszka. Jak twierdzi "Dziennik Łódzki", pies wyszkolony do wykrywania materiałów wybuchowych doprowadził ich do mieszkania, w którym mogły się one znajdować. Okazało się, że wynajął je jakiś Irakijczyk. Wkrótce służby wytropiły go w Łodzi, gdzie wynajął dwa lokale, m.in. w hostelu przy ul. Okopowej. I właśnie tam został zatrzymany.

Na jego odzieży odkryto ślady materiału wybuchowego C4. "Dziennik Łódzki" twierdzi, że mężczyzna miał przy sobie listę centrów handlowych, ale kontrola tych placówek nie ujawniła niczego podejrzanego.

Pewne jest jedno: sąd aresztował Irakijczyka na dwa miesiące za posiadanie śladowych ilości materiałów wybuchowych. A Prokuratura Krajowa informuje, że "na obecnym etapie postępowania nie dysponuje dowodami uzasadniającymi postawienie podejrzanemu zarzutu związanego z działalnością terrorystyczną".

Zobacz: ATAK z maczetą w Niemczech! Napastnik zabił kobietę w CIĄŻY

Źródło: RUPTLY/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: