WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Kandydaci na prezydenta Polski 2015: Ogórek, Komorowski, Duda. Zobacz wszystkich!

Kandydaci na prezydenta Polski 2015: Ogórek, Komorowski, Duda. Zobacz wszystkich!

13.02.2015, godz. 14:58
Kandydaci w wyborach prezydenckich 2015 - Andrzej Duda
Oficjalnym kandydatem PiS w wyborach prezydenckich 2015 jest Andrzej Duda. - Polsce potrzebny jest nowy pierwszy obywatel RP. Potrzebny jest człowiek, który będzie mieć odwagę i determinację Józefa Piłsudskiego, tę, którą przejął Lech Kaczyński. Człowiek, który będzie potrafił wziąć na siebie ciężar odpowiedzialności za tę ogromną zmianę, której potrzebujemy. Człowiek, który będzie potrafił połączyć siłę młodości, energię młodości z doświadczeniem starszych pokoleń - zachwalał Dudę prezes partii Jarosław Kaczyński. foto:

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski poinformował, że nadchodzące wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Prawo i Sprawiedliwość twierdzi, że termin ten ma sprzyjać w zwycięstwie urzędującemu prezydentowi RP. Zobacz, kto będzie będzie przeciwnikiem Bronisława Komorowskiego w walce o najwyższy urząd w państwie.

 

 

Już 10 maja rozpocznie się rywalizacja, która wyłoni nowego prezydenta Polski. Swoją kandydaturę potwierdziło już kilku polityków. Wśród nich jest: Andrzej Duda (PiS), Janusz Palikot (Twój Ruch), Adam Jarubas (PSL), Janusz Korwin-Mikke (KORWiN), Marian Kowalski (Ruch Narodowy) oraz Magdalena Ogórek (SLD).O reelekcję ubiegać się będzie Bronisław Komorowski, który przyznaje, że jego kandydatom brakuje odpowiednich kompetencji do pełnienia tak wysokiego urzędu. Dzisiaj wieczorem oficjalną kandydatką została Anna Grodzka (Partia Zielonych) oraz Waldemar Deska (Partia Libertariańska).

- Przed nami trzy miesiące kampanii wyborczej. Życzę nam wszystkim, aby przebiegła ona w duchu wzajemnego szacunku i dyskusji o Polsce - mówił marszałek Sejmu tuż przed uroczystym podpisaniem zarządzenia. Sikorski podkreślał, że decyzje o terminie wyborów podjął samodzielnie i suwerennie.

Zobacz: Leszek Miller broni Magdalenę Ogórek! Ataki na nią mają pomóc wygrać Komorowskiemu wybory prezydenckie?

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

0 /cms/voting_gallery_popup_grounds/

Wybory prezydenckie 2015 zbliżają się wielkimi krokami. Partie już przedstawiają swoich kandydatów, którzy wystartują w wyborach. Duda, Kalisz, a może Komorowski? Kto zostanie prezydentem Polski w 2015? GŁOSUJ! Takie głosowanie tylko u nas!

Głosowanie zakończone
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: