WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Kolejne biuro podróży zbankrutowało! PROTEST pracowników

Kolejne biuro podróży zbankrutowało! PROTEST pracowników

18.07.2016, godz. 14:03
wakacje
wakacje foto: Super Express

Na stronie krakowskiego oddziału biura podróży Nautica Incentive wchodzącego w skład brytyjskiej firmy Lowcost Travel pojawiło się oficjalne oświadczenie o bankructwie spółki. Zawierają w nim informację o zawieszeniu działalności spółki i uspokajają, że obecnie za granicą nie przebywa żaden ich klient, a ubezpieczenie spółki pokryje 100% zwrotów wpłat dokonanych przez klientów. Pracownicy o bankructwie dowiedzieli się z maila i oburzeni takim traktowaniem rozpoczynają protesty.

"Zarząd spółki Nautica Incentive Sp. z o.o. z przykrością informuje, iż z uwagi na brak środków na kontynuowanie działalności operacyjnej spółki jest zmuszony złożyć do sądu rejonowego dla Miasta Krakowa wniosek o upadłość spółki. Złożenie wniosku nastąpiło w dniu 14.07.2016. Tym samym spółka zawiesza działalność touroperatorską i sprzedaż wyjazdów, a anulowaniu podlegają wszystkie wyjazdy, które mają się rozpocząć od dnia 14.07.2016. Informujemy, iż w momencie złożenia wniosku o upadłość za granicą nie przebywał żaden z klientów spółki, w związku z czyn nie jest konieczne uruchamianie procedury ściągania turystów z zagranicy. (...) Zgodnie z ustawą Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego uruchomi procedurę zwrotu wpłat wniesionych przez klientów na rzecz umów, które nie zostały zrealizowane. Suma gwarancyjna wystarczy na zwrot 100% wpłat." - głosi informacja zamieszczona na stronie biura podróży.  Osoby poszkodowane przez firmę Nautica Incentive Sp.z.o.o. mogą składać wnioski o wypłatę środków z umowy gwarancji ubezpieczeniowej na adres:

  • Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
  • Departament Turystyki i Sportu
  • ul. Racławicka 56
  • 30-017 Kraków

Aby dokonać zgłoszenia należy mieć przy sobie:

  • formularz zgłoszenia szkody,
  • kopię dowodu tożsamości,
  • kopię umowę o świadczenie usług turystycznych zawartej pomiędzy organizatorem turystyki a poszkodowanym,
  • kopię dowodu wpłaty zaliczki i/lub pełnej ceny z tytułu imprezy turystycznej na rzecz biura podróży (wyciąg bankowy lub paragon fiskalny); w przypadku zakupu imprezy u agenta turystycznego prosimy o załączenie potwierdzenia (dowodu wpłaty) agenta o dokonaniu przelewu ww. kwoty na rzecz organizatora imprezy.

Pracownicy firmy poinformowani o bankructwie i utracie pracy w piątek wieczorem drogą mailową  domagają się wyjaśnień i wystawienia świadectw pracy, jak informuje rmf24.pl. Chcą się również dowiedzieć, co stało się z funduszami na ich składki zdrowotne, gdyż firma nie płaciła pieniędzy ZUS-owi od grudnia. Lowcost Travelgroup to brytyjska firma turystyczna. Swoje oddziały miała w Szwajcarii, Hiszpanii oraz Polsce.

Zobacz: Znany biskup przestrzega przed używaniem dronów!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: