WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Komisja Macierewicza ma nowego eksperta – prosto z USA

Komisja Macierewicza ma nowego eksperta – prosto z USA

13.09.2010, godz. 19:15
Antoni Macierewicz
foto: Brak agencji
Antoni Macierewicz ma się czym chwalić. Do jego zespołu badającego przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem dołączył poważny ekspert. To wybitny specjalista prosto z USA, co więcej doradca wpływowego kongresmana. Tyle, że Harvey Kushner jest specem od ekstremistycznych organizacji islamskich działających w Stanach.

Antoni Macierewicz rozpoczął tydzień mocnym akcentem. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawił nowego eksperta. Harvey Kushner został zaprezentowany jako wybitny specjalista ds. terroryzmu i współpracownika republikańskiego kongresmana Petera Kinga. Tego samego, który apelował w Kongresie o powołanie międzynarodowej komisji badającej przyczyn katastrofy prezydenckiego Tu-154M.

Przeczytaj koniecznie: Macierewicz atakuje prokuraturę: Nie wypełnia swojego zadania, prowadzi podwójną grę! Przenieść śledztwo!

Sam Kushner na razie zdołał się jedynie zaznajomić z prezydium komisji Macierewicza i jak sam to ujął „niektórymi materiałami”, którymi dysponują posłowie. Zapewniał jednak, że „chce pomóc i ma nadzieje, że ta współpraca będzie przebiegać efektywnie”.

Niestety na konferencji ani sam ekspert, ani Antoni Macierewicz nie powiedzieli w jaki sposób wiedza Harvey Kushner może być pomocna w sprawie katastrofy. A nie jest to oczywiste. Amerykanin jest bowiem wybitnym specjalistą, ale ma dość wąską specjalizację. Zajmuje się rozpracowywaniem grup ekstremistów islamskich na terenie USA.

Patrz też: Macierewicz: Mordowano pasażerów tupolewa? Mogło tak być

 

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: