WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Kraków. Udaremniono przemyt 65kg marihuany! Winni krakowscy pseudokibice

Kraków. Udaremniono przemyt 65kg marihuany! Winni krakowscy pseudokibice

30.08.2016, godz. 09:40
Policja
foto: SHUTTERSTOCK

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Straży Granicznej udaremnili przemyt do Polski 65 kilogramów marihuany i haszyszu. Na gorącym uczynku zatrzymano pięciu pseudokibiców jednej z krakowskich drużyn piłkarskich. W zatrzymaniu brali udział antyterroryści, bo było podejrzenie, że mężczyźni mogą być uzbrojeni. Okazało się to prawdą, gdyż znaleziono przy nich między innymi noże i maczety. Odpowiedzą za przemycanie hurtowych ilości środków odurzających.

Jak poinformował Onet.pl gang rozpracowali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Straży Granicznej. Działali przy tym pod nadzorem krakowskiego oddziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej. Funkcjonariusze namierzyli w Krakowie miejsce, gdzie mógł się znajdować punkt przerzutowy narkotyków i zorganizowali tam zasadzkę.

Jak poinformowała komisarz Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka CBŚP: - Ustalono, że członkowie grupy przestępczej zajmowali się przemytem hurtowych ilości narkotyków z jednego z krajów Unii Europejskiej, a następnie rozprowadzaniem tych narkotyków głównie w środowisku krakowskich pseudokibiców, którzy byli odbiorcami "pół-hurtowymi". Sprzedaż odbywała się, później już w kręgach detalicznych, przede wszystkim w Małopolsce.

Pięciu mężczyzn w wieku od 28 do 40 lat wpadło podczas przeładowywania narkotyków. Policjanci zabezpieczyli 65 kg marihuany, haszysz i dwa pojazdy oraz blisko 70 tysięcy złotych w gotówce. Przejęty transport wyceniany jest na 2 miliony złotych.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali już przesłuchani. Prokurator przedstawił im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także posiadanie znacznej ilości środków odurzających, celem wprowadzenia ich do obrotu. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Zobacz także: Wolbrom. To Mirosław podpalił żonę i dzieci

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: