WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Ksiądz UDERZYŁ 10-latka podczas komunii! Co na to sąd?

Ksiądz UDERZYŁ 10-latka podczas komunii! Co na to sąd?

06.11.2016, godz. 14:31
Ksiądz znalazł sposób na dopalacze
foto: SHUTTERSTOCK

5 tysięcy złotych kary zapłaci ksiądz z Wielkopolski, który uderzył 10-letniego chłopca podczas rozdawania komunii - podaje Rzeczpospolita. Sąd II instancji uznał, że kara jest odpowiednia i że duchowny jest w stanie zapłacić taką grzywnę.

Do sytuacji doszło na jednej z wielkopolskich parafii. Podczas rozdawania komunii świętej księdzu, który odprawiał mszę, upadła komunia święta. Odruchowo podniósł ją 10-letni chłopiec, którego ksiądz uderzył w twarz. Dziecko z płaczem wybiegło z kościoła. Zbulwersowani rodzice chłopca postanowili złożyć skargę do prokuratury. Poznański sąd uznał, że ksiądz jest winny i wymierzył mu karę - 5 tysięcy złotych grzywny.

- W czasie rozdawania komunii św. upuściłem komunikant, który spadł na posadzkę. Schyliłem się szybko, by nikt nie nadepnął, by nie doszło do profanacji. Schyliło się również dziecko, które odsunąłem ręką, by osobiście podnieść Najświętszą Hostię. To był mój obowiązek jako szafarza sakramentu, obowiązek wynikający z prawa kanonicznego, które nakazuje szafarzowi troskę o najdrobniejszą cząstkę konsekrowanej Hostii - bronił się ksiądz.

Sąd uznał jednak, że zachowanie księdza było zbyt agresywne i utrzymał wyrok I instancji.

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: