Se.pl wiadomości polska Książka Małgorzaty Tusk "Między nami". Fragmenty książki żony premiera

Książka Małgorzaty Tusk "Między nami". Fragmenty książki żony premiera

08.10.2013, godz. 17:01 / aktualizacja 08.10.2013, godz. 17:24
Spacer farmera premierowej
foto:

Wydawnictwo Znak pokazało już fragmenty książki żony premiera, Małgorzaty Tusk. Książka żony Donalda Tuska nosi tytuł "Między nami". Co zatem było między nimi? I jaki jest ten kolorowy świat na świeczniku? Małgorzata Tusk w swej ksiązce zapowiada, że nie zamierza zrezygnować ze swego świata... Przeczytaj fragmenty:

"Wychodząc za mąż po trzech miesiącach znajomości, nie kalkulowałam, jak będzie wyglądało nasze życie, skąd weźmiemy pieniądze i gdzie zamieszkamy. Miłość i młodość skłaniały nas do ryzyka. Nigdy nie wyobrażałam sobie życia poza Sopotem. Mój mąż miał być nauczycielem, a ja od zawsze chciałam zajmować się historią. Szybko przekonałam się jednak, że życie lubi zaskakiwać.

Zobacz też: Małgorzata Tusk wypierze w książce domowe brudy?

Wzięliśmy ślub na studiach i choć minęło tyle lat, nadal jesteśmy razem. Pamiętam, jak biegałam z brzuchem na manifestacje, stałam w kolejkach do pustych sklepów, robiłam dzieciom rosół na kości ze schabu, jak woziliśmy z Donkiem stoczniowcom arbuzy. Polityka zawsze była pasją mojego męża, a z pasją nie da się konkurować. Kiedy pojawił się Michał, potem Kasia, dwa największe szczęścia w moim życiu, a ja zorientowałam się, że całymi dniami siedzę w domu, postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i żyć tak, jak chcę. Bez dopasowywania się, bez poświęcania, bez życia w cieniu. Zbudowałam sobie własny świat.

Obejrzyj: Małgorzata Tusk jeździ rządową limuzyną na wiinko

Na Parkowej zaczęłam życie po raz drugi. Nauczyłam się walczyć o swoje małżeństwo, rodzinę i przyjaźnie. Życie z moim mężem często przypomina ostry rajd z przeszkodami, ale ja zachowuję w tym wszystkim własną przestrzeń. Teraz mam swój świat i - tak między nami - nie zamierzam z niego rezygnować. (...)"

Książka "Między nami" liczy 400 stron i w twardej oprawie kosztuje 44,90 zł


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: