WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Książka Małgorzaty Tusk "Między nami". Fragmenty książki żony premiera

Książka Małgorzaty Tusk "Między nami". Fragmenty książki żony premiera

08.10.2013, godz. 17:01
Spacer farmera premierowej
foto:

Wydawnictwo Znak pokazało już fragmenty książki żony premiera, Małgorzaty Tusk. Książka żony Donalda Tuska nosi tytuł "Między nami". Co zatem było między nimi? I jaki jest ten kolorowy świat na świeczniku? Małgorzata Tusk w swej ksiązce zapowiada, że nie zamierza zrezygnować ze swego świata... Przeczytaj fragmenty:

"Wychodząc za mąż po trzech miesiącach znajomości, nie kalkulowałam, jak będzie wyglądało nasze życie, skąd weźmiemy pieniądze i gdzie zamieszkamy. Miłość i młodość skłaniały nas do ryzyka. Nigdy nie wyobrażałam sobie życia poza Sopotem. Mój mąż miał być nauczycielem, a ja od zawsze chciałam zajmować się historią. Szybko przekonałam się jednak, że życie lubi zaskakiwać.

Zobacz też: Małgorzata Tusk wypierze w książce domowe brudy?

Wzięliśmy ślub na studiach i choć minęło tyle lat, nadal jesteśmy razem. Pamiętam, jak biegałam z brzuchem na manifestacje, stałam w kolejkach do pustych sklepów, robiłam dzieciom rosół na kości ze schabu, jak woziliśmy z Donkiem stoczniowcom arbuzy. Polityka zawsze była pasją mojego męża, a z pasją nie da się konkurować. Kiedy pojawił się Michał, potem Kasia, dwa największe szczęścia w moim życiu, a ja zorientowałam się, że całymi dniami siedzę w domu, postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i żyć tak, jak chcę. Bez dopasowywania się, bez poświęcania, bez życia w cieniu. Zbudowałam sobie własny świat.

Obejrzyj: Małgorzata Tusk jeździ rządową limuzyną na wiinko

Na Parkowej zaczęłam życie po raz drugi. Nauczyłam się walczyć o swoje małżeństwo, rodzinę i przyjaźnie. Życie z moim mężem często przypomina ostry rajd z przeszkodami, ale ja zachowuję w tym wszystkim własną przestrzeń. Teraz mam swój świat i - tak między nami - nie zamierzam z niego rezygnować. (...)"

Książka "Między nami" liczy 400 stron i w twardej oprawie kosztuje 44,90 zł


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: