WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Nawałnice nad Polską: W Trójmieście nie jeżdżą tramwaje

Nawałnice nad Polską: W Trójmieście nie jeżdżą tramwaje

15.07.2016, godz. 10:07
Nawałnice nad Polską: W Trójmieście nie jeżdżą tramwaje
foto: Twitter

Po nawałnicach nad Polską nie jeżdżą tramwaje w Trójmieście. Zalana została Galeria Bałtycka. Strażacy wciąż walczą ze skutkami ulewy, która przeszła nad Gdańskiem, Gdynią i Sopotem.

Nawałnica nad Polską, która przeszła w nocy z 14 na 15 lipca, wywołała ogromne spustoszenia przede wszystkim w Trójmieście. Zalana została Galeria Bałtycka. Rano wiele osób nie mogło dojechać do pracy ze wzgledu na paraliż komunikacyjny. Wiele ulic jest nieprzejezdnych, wylały potoki, a zbiorniki retencyjne są przepełnione. Z ruchu wyłączone zostały tramwaje. W Gdańsku zaś uruchomiono komunikację zastępczą na liniach Łostowice Świętokrzyska - Dworzec Główny, Stogi Pasanil - Dworzec Główny, Nowy Port - Brzeźno - Wyspiańskiego, Dworzec Główny - Oliwa Pętla Tramwajowa przez Wojska Polskiego. W Trójmieście cały czas działa sztab kryzysowy. Po godzinie 9 ZTM Gdańsk podało następującą informację:

Trójmiasto po ulewie - straty!

W ciągu ostatnich 14 godzin w Gdańsku spadło około 160 l wody/m kw, co stanowi dwumiesięczną normę opadów deszczu w tym rejonie. W nocy strażacy działali najaktywniej w Oliwie w rejonie ulic: Stary Rynek Oliwski, Opata Rybińskiego, Kwietna, Opacka. Przy ul. Słowackiego zapory kierują przepływ wody, na Zaspie - ul. Burzyńskiego - wypompowywana była woda z piwnic, przy ul. Budowlanych na Osowej i Jasieniu strażacy udrażniali drogi, policjanci wspomagali akcję. Oprócz Strzyży z koryta wystąpił również Potok Rynarzewski w rejonie gdańskiego ogrodu zoologicznego w Oliwie. Podniosły się poziomy zbiorników wewnątrz zoo. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji pracowników zoo żadne zwierze nie ucierpiało w ulewie nad Trójmiastem. Wiadomo już, że dzisiaj zoo będzie nieczynne.

Zdjęcia z zatopionego po ulewie i nawałnicy Trójmiasta znajdziemy m.in. na Twitterze:

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: