WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska NEPOTYZM W PO. Sławomir Neumann BRONI ŻONY Tatiany: Nie widzę tu żadnego KONFLIKTU interesów!

NEPOTYZM W PO. Sławomir Neumann BRONI ŻONY Tatiany: Nie widzę tu żadnego KONFLIKTU interesów!

05.08.2012, godz. 10:08
Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann broni żony Tatiany
foto:

Kolejna odsłona rodzinnych powiązań w partii Donalda Tuska (55 l.)! Po tym jak "Super Express" ujawnił, że w łódzkich spółkach miejskich pracuje rodzina byłego wicemarszałka Sejmu Stefana Niesiołowskiego (68 l.), okazuje się, że żona innego posła PO Sławomira Neumanna (44 l.) ma niezłą fuchę w... pomorskiej placówce samorządowej.

Poseł Sławomir Neumann od lat pnie się po szczeblach kariery politycznej w PO. Wczoraj Donald Tusk powołał go na stanowisko wiceministra zdrowia. Z kolei jego żona Tatiana Neumann od grudnia 2010 roku jest dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim (woj. pomorskie).

Poseł PO ze Starogardem ma wiele wspólnego. W tym mieście był samorządowcem i starostą. Ale nie widzi nic dziwnego w fakcie, że to właśnie placówka samorządowa zatrudnia jego żonę. - Tak, to placówka samorządowa, ale ja nie widzę tu żadnego konfliktu interesów! Co ja mam z tym wspólnego?! - tłumaczy nam poseł. Jego małżonka za szefowanie tej instytucji pobiera też całkiem niezłą sumkę. - Miesięczne wynagrodzenie pani dyrektor Tatiany Neumann wynosi: pensja zasadnicza: 3868 zł, dodatek funkcyjny: 1410 zł - informuje nas sekretariat Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: