WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska OFERTY NA MAJÓWKĘ: Tanio wyjedź na majówkę

OFERTY NA MAJÓWKĘ: Tanio wyjedź na majówkę

22.04.2013, godz. 02:00
Tanio wyjedź na majówkę
foto:

Sezon plenerowy czas zacząć! Podpowiadamy, gdzie szukać idealnego miejsca na spędzenie długiego weekendu, jak najtaniej tam dojechać i gdzie się stołować, żeby nie przepłacać.

Na wiosenny wypoczynek w kraju nie musisz jechać autem. Nawet jeśli chcesz zabrać ze sobą rower czy zwierzaka, możesz spokojnie wybrać pociąg lub autobus.

Decydując się na podróż pociągiem, można zaoszczędzić, korzystając np. z Biletu Weekendowego, który obejmuje nieograniczoną weekendową liczbę przejazdów wszystkimi pociągami EuroCity (EC), Express InterCity (EIC), Express (Ex) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK), lub Biletu Podróżnika umożliwiającego nieograniczoną weekendową liczbę przejazdów wszystkimi pociągami Twoich Linii Kolejowych (TLK) w wagonach z miejscami do siedzenia.

Na zniżki można też liczyć w autobusach. Tanie przejazdy oferują m.in. Polski Bus i lokalni przewoźnicy. Pomocne w poszukiwaniu dogodnego i taniego połączenia mogą być następujące strony:www.autobusowyrozkladjazdy.pl, www.rozklady.com.pl, a także strony lokalnych dworców PKS. Jeśli na wiosenny wypoczynek wybierasz się do większych miast lub aglomeracji (np. Trójmiasto), zapoznaj się z ofertą obowiązującego tam transportu publicznego. Decydując się na jazdę autobusami i tramwajami, zaoszczędzisz na drogich taksówkach. Jeśli spędzisz w konkretnym miejscu np. trzy dni i zamierzasz często się tam przemieszczać, zaopatrz się w bilet kilkudniowy. Dla przykładu w Warszawie bilet trzydniowy na transport publiczny kosztuje 30 zł, ulgowy 15 zł; we Wrocławiu odpowiednio 27 i 15 zł, a w Gdańsku i Gdyni (wspólny bilet dla tych miast) to wydatek rzędu 28 i 14 zł.

Dobra miejscówka

Kolejna rzecz to nocleg. O dobre i tanie lokum należy zadbać przed wyjazdem. Oferta jest imponująca. Możesz wybierać wśród różnego rodzaju pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, hoteli i gospodarstw agroturystycznych. Oczywiście zwykle wraz ze standardem lokum rośnie jego cena. Dla przykładu za nocleg nad morzem w niewielkim rodzinnym pensjonacie trzeba zapłacić ok. 35 zł od osoby. W hotelu już ok. 120 zł. W poszukiwaniu miejsc do spania najlepiej odwiedzić tematyczne strony internetowe. Ciekawe oferty w różnych stronach Polski znajdziemy m.in. na e-turysta.pl, www.noclegi-online.pl, e-nocleg.pl, www.nocowanie.pl.

Poza ceną noclegu ważne są zdjęcia przedstawiające obiekt oraz mapka lokalizacyjna. Dzięki niej dowiesz się, czy pensjonat lub ośrodek rzeczywiście znajduje się blisko morza i atrakcji turystycznych. Decydując się na wypoczynek nad morzem lub w górach, pamiętaj, że do rachunku będziesz musiał doliczyć tzw. klimatyczne (ok. 1,50- 2 zł za dzień od osoby).

Coś na ząb

Preferujesz szybkie i tanie jedzenie? Poszukaj budek z hot-dogami, przysmakami z grilla lub barów mlecznych. W takich miejscach na jeden posiłek nie wydasz więcej niż ok. 15 zł.

Zwykle opłaca się zamawiać dania w tradycyjnych domach wczasowych czy sanatoriach, gdzie dwudaniowy obiad ze skromnym deserem to wydatek rzędu 20 zł. Spędzając majówkę w gospodarstwie agroturystycznym, lepiej nie rezygnować z posiłków serwowanych na miejscu. To zdrowe i pyszne jedzenie. Niestety, dość drogie - całodniowe wyżywienie to wydatek rzędu 60 zł za osobę.

POLTRIP.PL: NAJLEPSZE OFERTY NA MAJÓWKĘ. KLIKNIJ >>>

Przydatne strony internetowe

* www.autobusowyrozkladjazdy.pl,

* www.rozklady.com.pl,

* e-turysta.pl,

* www.noclegi-online.pl,

* e-nocleg.pl,

* www.nocowanie.pl,

* www.e-wczasy.pl

autor: Agnieszka Grotek zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: