WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Pogoda na weekend: Ostry ŻAR z nieba [ZDJĘCIA]

Pogoda na weekend: Ostry ŻAR z nieba [ZDJĘCIA]

12.08.2017, godz. 02:00
Upał
foto: shutterstock

Łódź, godzina 11, a w cieniu drzew parku Staszica już przeszło 30 stopni Celsjusza! Nic dziwnego, że ta zjawiskowa kobieta w okamgnieniu pozbyła się krępujących ciuchów i ruszyła przed siebie w samym tylko kostiumie.

Nina, bo tak ma na imię to zjawisko, jest z zawodu projektantką strojów, toteż na tropikalne upały przygotowała sobie gustowny kostium zwieńczony słomkowym kapeluszem. - Tak jest dużo przyjemniej - mówi z uśmiechem. Kocha słońce, więc afrykańskie upały nie robią na niej wielkiego wrażenia. Martwi się raczej tym, że ta pogoda nie potrwa długo.

- Sobota i niedziela to ostatnie dni takiego żaru - potwierdza Waldemar Skałba z biura meteorologicznego Cumulus. - Będzie naprawdę ostro, bo tu i ówdzie termometry pokażą w cieniu nawet 36 stopni Celsjusza. Potem żar zelżeje - dodaje synoptyk.

Ochłodzenie przyjdzie w nocy z niedzieli na poniedzioałek, a początek tygodnia ma być wręcz lodowaty, przynajmniej w porównaniu z ostatnimi dniami. Czekają nas chmury, spoza których będzie delikatnie przezierało słońce, a na termometrach zobaczymy temperaturę w przedziale 20-24 stopnie. Oczywiście najchłodniej będzie nad morzem, bo zaledwie 18-19 st. Celsjusza. A to wszystko przez polarnomorskie powietrze, które nadciąga nad Polskę znad Morza Północnego. - Cóż poradzić, trzeba korzystać ze słońca, ile się da - mówi Nina.

Zobacz: Nastolatkowie ZEPCHNĘLI kolegę z balkonu. Chłopiec wył z bólu [WIDEO]

Przeczytaj też: Mielec: W biały dzień ZASZLACHTOWAŁ kobietę i uciekł. Został zatrzymany [NOWE FAKTY]

Polecamy: Perseidy 2017 w Warszawie. Gdzie oglądać Perseidy w Warszawie? Noc Spadających Gwiazd 2017

tagi: pogoda polska
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: