WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Remigiusz Muś NIE ŻYJE, inni świadkowie katastrofy smoleńskiej DOSTANĄ OCHRONĘ?

Remigiusz Muś NIE ŻYJE, inni świadkowie katastrofy smoleńskiej DOSTANĄ OCHRONĘ?

29.10.2012, godz. 10:49
Wrak Tu-154
foto: EAST NEWS

Zmarł technik pokładowy JAKA-40, który wylądował w smoleński tuz przed katastrofą rządowego samolotu. Remigiusz Muś był więc naocznym świadkiem katastrofy, a jego zeznania miały wielką wagę dla śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. Chorąży popełnił samobójstwo, wyklucza się udział osób trzecich, ale Cichocki nie wyklucza, że pozostałym świadkom katastrofy może zostać przyznana ochrona.

Remigiusz Muś, technik pokładowy JAKA-40, który wylądował w Smoleńsku przed katastrofą rządowego tupolewa, popełnił samobójstwo. Jego żona znalazła ciało w sobotę koło godziny 23.30 w piwnicy ich domu w Piasecznie. Na dziś zaplanowana jest sekcja zwłok chorążego.

Remigiusz Muś był już na emeryturze - nie zmienia to jednak faktu, że jego zeznania były kluczowe w śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej. Właśnie przez wzgląd na to, że był ważnym świadkiem śledztwem w jego sprawie zajęła się Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

W JEDEN NA JEDEN minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki podkreślał, że na razie w śmierci Remigiusza Musia wykluczono udział osób trzecich. Zdaniem ministra to, czy inni świadkowie katastrofy smoleńskiej otrzymają ochronę zależy od prokuratury, która się sprawą zajmuje. Ostateczne doniesienia w sprawie śmierci chorążego mają być znane po jego sekcji zwłok.

Czytaj więcej: Remigiusz Muś nie żyje. Zmarł ŚWIADEK KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: