Se.pl wiadomości polska Remigiusz Muś NIE ŻYJE, inni świadkowie katastrofy smoleńskiej DOSTANĄ OCHRONĘ?

Remigiusz Muś NIE ŻYJE, inni świadkowie katastrofy smoleńskiej DOSTANĄ OCHRONĘ?

29.10.2012, godz. 10:49 / aktualizacja 14.04.2013, godz. 02:19
Wrak Tu-154
foto: EAST NEWS

Zmarł technik pokładowy JAKA-40, który wylądował w smoleński tuz przed katastrofą rządowego samolotu. Remigiusz Muś był więc naocznym świadkiem katastrofy, a jego zeznania miały wielką wagę dla śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. Chorąży popełnił samobójstwo, wyklucza się udział osób trzecich, ale Cichocki nie wyklucza, że pozostałym świadkom katastrofy może zostać przyznana ochrona.

Remigiusz Muś, technik pokładowy JAKA-40, który wylądował w Smoleńsku przed katastrofą rządowego tupolewa, popełnił samobójstwo. Jego żona znalazła ciało w sobotę koło godziny 23.30 w piwnicy ich domu w Piasecznie. Na dziś zaplanowana jest sekcja zwłok chorążego.

Remigiusz Muś był już na emeryturze - nie zmienia to jednak faktu, że jego zeznania były kluczowe w śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej. Właśnie przez wzgląd na to, że był ważnym świadkiem śledztwem w jego sprawie zajęła się Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

W JEDEN NA JEDEN minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki podkreślał, że na razie w śmierci Remigiusza Musia wykluczono udział osób trzecich. Zdaniem ministra to, czy inni świadkowie katastrofy smoleńskiej otrzymają ochronę zależy od prokuratury, która się sprawą zajmuje. Ostateczne doniesienia w sprawie śmierci chorążego mają być znane po jego sekcji zwłok.

Czytaj więcej: Remigiusz Muś nie żyje. Zmarł ŚWIADEK KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: