WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska SA Wardęga trenuje policjantów. Co na to politycy?

SA Wardęga trenuje policjantów. Co na to politycy?

19.06.2013, godz. 09:52
Janusz Dzięcioł
Janusz Dzięcioł foto: EAST NEWS

Słynny internetowy prześmiewca Sylwester Wardęga postanowił ostatnio przetestować sprawność polskich policjantów. Udawał, że pije piwo w miejscu publicznym, a gdy policja zwróciła na niego uwagę, uciekał. Wyczynami Wardęgi zainteresowali się nawet politycy. Jak reagują na nagranie, które w internecie zdążyło już zyskać ogromną popularność? - Pogoniłbym za nim, zakuł go w kajdanki, a dopiero później zacząłbym rozmawiać i pytać dlaczego uciekał - powiedział zdecydowanie w "Faktach po Faktach" w TVN24 poseł i były strażnik miejski Janusz Dzięcioł.

Posła PO nie obchodzi to, że Wardęga całą prowokację przeprowadził jedynie dla żartu. - Wyczerpałbym wszystkie procedury, jakie należałoby wyczerpać. Pogoniłbym za nim, zakuł go w kajdanki, a dopiero później zacząłbym rozmawiać i pytać dlaczego uciekał - powiedział Dzięcioł.

>>> Sylwester Wardęga - Polski Remi Gaillard: kim jest nowa gwiazda internetu?

Drugi gość programu, były antyterrorysta Jerzy Dziewulski również skrytykował zachowanie gwiazdy internetowych filmików. - To jest też trochę ryzykowne w pokazywaniu. Ten człowiek pokazał policjantom, gdzie są niesprawni, ale drugi młody człowiek chcąc pokonać go w internecie, może wyciągnąć plastikowy pistolet i sprawdzić jak szybko policjant wyciąga broń. Młodzi ludzie często nie widzą granicy swoich pomysłów - ocenił Dziewulski. - Ten młody człowiek popełnił wykroczenie i moim zdaniem powinien zostać zatrzymany. Nie przekazał swoich danych personalnych, pomimo że policjant ich żądał - dodał

Dziewukski dostrzegł także dobre strony prowokacji. - Gdy (policjanci - red.) wychodzą na ulicę muszą zdawać sobie sprawę z tego, że to jest walka. To nie jest zabawa i urzędnicze działanie - podkreślił były antyterrorysta.

A Wy jak oceniacie prowokację Wardęgi? Była potrzebna i obnażyła słabości policji czy była zbędna i niebezpieczna? Zapraszamy do dyskusji!

autor: Marcin Młynarczyk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: