WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska Niesamowity znak na niebie podczas Drogi Krzyżowej. Papież Franciszek w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Niesamowity znak na niebie podczas Drogi Krzyżowej. Papież Franciszek w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

29.07.2016, godz. 20:38
Papież Franciszek w obozie Auschwitz Birkenau
Papież Franciszek foto:

W piątek papież Franciszek spędzi trzeci dzień swojego pobytu w Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży. W jego planach jest m.in. odwiedzenie obozu koncentracyjnego Auchwitz-Birkenau (upamiętnienie 75 rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbe), wizyta w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecęcym oraz udział w Drodze Krzyżowej na krakowskich Błoniach. Zapraszamy na SE.pl do śledzenia razem z nami dzisiejszych wydarzeń związanych z ŚDM.

Papież rozpoczął dzień od mszy świętej prywatnej w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. Towarzyszyło mu zaledwie kilka osób. Następnie udał się do obozu Auschwitz-Birkenau. Popołudniu razem z premier Beatą Szydło odwiedzi Uniwersytecki Szpital Dziecęcy. Szpital, jeden z najważniejszych w Polsce, leczy każdego roku około 30 000 dzieci hospitalizowanych jak i 200 000 w trybie ambulatoryjnym. Od 18 rozpocznie się Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży na krakowskich Błoniach. Po kolacji Papież Franciszek standardowo ukaże się w Oknie Papieskim, pozdrawiając wiernych zebranych na placu. Zapraszamy do naszej relacji na żywo.

RELACJA NA ŻYWO: (ABY ODŚWIEŻYĆ KLIKNIJ F5)

20.35 Papież Franciszek spotkał się z wiernymi przy ulicy Franciszkańskiej 3:


19.45 Podczas Drogi Krzyżowej na niebie ukazała się chmura w kształcie Polski:


19.40 Zakończyła się Droga Krzyżowa. Na koniec swego przemówienia papież pobłogosławił zgromadzonych pielgrzymów:

 


19.35 Rozpoczęło się przemówienie papieża Franciszka:


19.07

18.30 Podczas kolejnych stacji odczytywane są rozważania:

18.12 Rozpoczęła się Droga Krzyżowa z udziałem papieża Franciszka:


17.26 Zakończyła się wizyta papieża w szpitalu w Prokocimiu. Przypomnijmy, że o 18 papież odprawi drogę krzyżową.


17.05 Obecnie papież poszedł na prywatną rozmowę z rodzicami dzieci, które leżą na oddziale ratunkowym:


16.40 Swoje słowa do chorych skierował również papież Franciszek:

16.33

16.30 Papież pojawił się w szpitalu. Ojca Świętego ma powitała Beata Szydło oraz dyrektor placówki.


16.15 Papież wyruszył do Prokocimia, gdzie odwiedzi chore dzieci i ich rodziców.


15:20 Na krakowskich Błoniach lekkie załamanie pogody:

 

 

14:32 MSWiA pochwaliło się zdjęciami obrazującymi zabezpieczenie wizyty papieża w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau:

 


14:20 W liście skierowanym do rodziny zmarłych sióstr móżna było przeczytać: - Łączymy się w bólu z ojcem, rodziną i parafią, którzy żegnają ofiary bestialskiego zamachu w Nicei. Nagła Niespodziewana i niepotrzebna śmierć jest bolesnym doświadczeniem ( …) Ojciec Święty zachęca by nie tracić ufności i nadziei. Papież modli się aby Bóg przyjął ofiary życia Magdaleny i Marzeny".

13:59 Gdyby ktoś był chętny przejechać się tym samym tramwajem co papież:

 

 

13:47 Wzruszający gest papieża! Jak dowiedział się "Super Express", napisał on specjalny list dla rodziny tragicznie zmarłych sióstr, które zabił zamachowiec w Nicei. Odczytany on został na pogrzebie ofiar zamachowca zamiast standardowej homilii (TUTAJ)

13:21 Jest już więcej informacji o uzbrojonym mężczyźnie. Zatrzymany został odtransportowany na komisariat, gdzie jego tożsamość potwierdziła ambasada Panamy. Jak mówił Mariusz Ciarka, rzecznik Centrum Medialnego Administracji Rządowej na czas ŚDM, policjanci: - Zauważyli, że mężczyzna może mieć broń. Został on zatrzymany i doprowadzony do pobliskiego komisariatu policji. Nie był widocznie oznaczony jako ochroniarz, więc wzbudził podejrzliwość funkcjonariuszy. Jednak jego tożsamość potwierdziła ambasada, więc po dopełnieniu formalności został wypuszczony. Z komisariatu odebrał go przedstawiciel ambasady. Ciarka podkreślił, że służby zadziałały błyskawicznie i zgodnie z protokołem. Jak podaje zagraniczna prasa, prezydent Panamy w czwartek odwiedził Częstochowę, a w piątek gości w Krakowie. Obecność Juana Carlosa Vareli może mieć związek ze spekulacjami, iż kolejne Światowe Dni Młodzieży mogą odbyć się właśnie w Panamie.

12:48 Bardzo kontrowersyjne słowa dotyczące papieża Franciszka wygłosił były polityk PO, Jan Maria Rokita. Według niego przemówienie papieża po jego przylocie było pełne ogólników, ale nie zawierało w sobie "nic takiego co by szczególnie przemawiało do serca pojedynczego człowieka". Co więcej, kpił z postury papieża ("obżera się makaronami, jaki to z niego asceta") oraz z tego, że więcej uwagi poświęca on złodziejom i prosytutkom, a nie kapłanom, którzy tracą na znaczeniu w obecnym świecie. Więcej na ten temat TUTAJ.

12:22 Franciszek jest już w powrotem w Krakowie. Dzieją się tam ciekawe rzeczy:

 

 

11:43 Zakończyła się modlitewna uroczystość w byłym niemieckim obozie Auschwitz II-Birkenau. Papież Franciszek opuścił Miejsce Pamięci i udał się w drogę powrotną do Krakowa. Co się z tym wiąże:

 


11:12 Tak wygląda wpis papieża w księdze pamiątkowej ("Panie, miej litość nad Twoim ludem! Panie, przebacz tyle okrucieństwa"):

 

 

10:41 O tym, jak Beata Szydło przywitała papieża w piątkowy poranek w Auschwitz możecie przeczytać TUTAJ. Tymczasem papież dotarł już do Birkenau:

 


10:20 Na terenie Birkenau papież ma się spotkać z 25 Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata:

 


10:07 Papież wpisał się do księgi pamiątkowej obozu. Więźniowie, z którymi rozmawiał prosili go, by modlił się o pokój na świecie. Teraz Franciszek pojedzie do Birkenau.

 

 

09:55 Ojciec Święty upamiętnił również 75 rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego:

 

 

09:44 Franciszek razem z Beatą Szydło wszedł na dziedziniec Bloku 11. Tam czekali na niego więźniowie tego obozu:

 

 

09:40 Franciszek ucałował drewniany słup szubienicy znajdującej się na placu apelowym na terenie b. obozu Auschwitz I. Papież zapalił też znicz przed Ścianą Straceń.

09:35 Moment wejścia naprawdę robi wrażenie:

 

 

09:24 W byłym niemieckim obozie papież modli się w ciszy przy Ścianie Straceń na dziedzińcu Bloku 11:

 

 

09:17 Papież przekroczył już bramę obozu:

 

 

09:06 Papieski samochód zbliża się już do Oświęcimia. Tymczasem:

 

 

08:52 W związku z podróżą papieża wyłączony z ruchu został fragment Kraków-Katowice autostrady A4.

08:43 Warto wiedzieć:

 

 

08:37 W porcie lotniczym w Balicach z rana pojawiły się gęste mgły. To sprawiło, że plany papieża o podróży do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau śmigłowcem uległy zmianie. W chwili obecnej papież w stronę Oświęcimia zmierza samochodem (VW Golfem, o którym pisaliśmy TUTAJ).

08:00 Zakończyła się już prywatna msza święta, która odbyła się w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. Papieżowi towarzyszyło w niej zaledwie kilka osób (m.in. kardynał Dziwisz).

Zobacz także: Beata Szydło komentuje słowa papieża dotyczące pomocy dla uchodźców

Źródło: Aleksandra Jaros
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: