WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Świebodziński to za mało? W Jaśle powstanie kolejny WIELKI Chrystus

Świebodziński to za mało? W Jaśle powstanie kolejny WIELKI Chrystus

30.08.2016, godz. 11:55
Remont figury Chrystusa w Świebodzinie
Remont figury Chrystusa w Świebodzinie foto: Super Express

Do tej pory Polska mogła się pochwalić wielką figurą Chrystusa w Świebodzinie. Zainspirowana nią Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Chrystusa Króla w Jaśle (województwo podkarpackie) uzyskała zgodę większości radnych miejskich na budowę 12-metrowego pomnika Chrystusa Króla Wszechświata. W poniedziałek rada miejska podjęła decyzję o użyczeniu gruntu pod budowę. Koszt tej budowy ma oscylować w okolicach 100 000 zł, jednak miasto ma nie partycypować w kosztach.

 

Jak informuje portal Jaslo4u.pl koszt wybudowania tego typu monumentu miałby wynieść około 100 000 złotych (z tego sama figura ok. 30 tys., reszta (ok. 70 tys.) to koszt wybudowania podstawy oraz zagospodarowania terenu wokół), a pieniądze na ten cel mają pochodzić wyłącznie z funduszy jakie udałoby się zebrać społecznemu komitetowi, który formalnie zajmie się realizacją przedsięwzięcia.

Według wstępnej koncepcji, która załączona została do projektu uchwały, pomnik miałby się składać z postumentu, a na nim zostanie posadowiona figura Chrystusa Króla. Ma też służyć za punkt widokowy, z którego będzie widoczna panorama Jasła i okolic, a w oddali wzniesienia Beskidu Niskiego.

Jak przyznają pomysłodawcy budowy, inspirowali się figurami Chrystusa z Rio de Janeiro i Świebodzina. Brazylijski posąg ma 30 metrów wysokości, ten polski - 36 metrów. Świebodziński posąg jest najwyższą na świecie budowlą przedstawiającą Jezusa. Ten z Jasła będzie trzykrotnie niższy.

Zobacz także: TAJEMNICZA śmierć na poligonie w Gdyni. Żołnierz zginął podczas ćwiczeń

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: