WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Tragiczny skok ze spadochronem w Przasnyszu! Nie żyją dwie osoby

Tragiczny skok ze spadochronem w Przasnyszu! Nie żyją dwie osoby

27.05.2017, godz. 10:16
Spadochron, skok ze spadochronem
foto: EAST NEWS

Tragiczny wypadek w Przasnyszu. Dwóch mężczyzn w tandemie skoczyło ze spadochronem z dużej wysokości. Skok zakończył się śmiercią obu. Prokuratura i Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych ustalają okoliczności ich śmierci. O wypadku poinformował "Tygodnik Ostrołęcki".

 

Jak poinformował st. asp. Krzysztof Błaszczak z przasnyskiej policji: - Do wypadku doszło na peryferiach Przasnysza, mniej więcej kilometr od lotniska. Podczas skoku spadochronowego zginęli dwaj mężczyźni. Ustalono ich personalia. To mieszkańcy Mazowsza w wieku 33 i 44 lat. Trwają czynności wyjaśniające.

Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu. Oględziny na miejscu wypadku przeprowadził przedstawiciel Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Zabezpieczono dokumentację dotyczącą lotu samolotem, z którego mężczyźni skakali.

Według portalu e-przasnysz instruktor spadochronowy i jego podopieczny, którzy zginęli w wypadku, wykonywali skok z wysokości ok. 3,5 tys. m, prawdopodobnie podczas skoku komercyjnego, a nie szkoleniowego. Instruktor spadochroniarstwa miał posiadać wieloletnie doświadczenie, a pasażer wykupił skok komercyjny w aeroklubie.

Zobacz także: Mieli ochrzcić Patrycję, a zabili! Horror w Opocznie [ZDJĘCIA]

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: