WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Jesień z bałaganem na torach

Jesień z bałaganem na torach

29.08.2016, godz. 02:00
Jesień z bałaganem na torach
foto: Super Express

Tramwajarze robią, co mogą, by przyspieszyć prace, ale pasażerów i tak czeka trudna jesień! Dłużej, niż planowano, potrwa remont torów na Pradze, a do tego dojdzie uciążliwa wymiana torowiska na ulicy Starzyńskiego, która będzie się ciągnąć przez pięć tygodni!

Remont torów na placu Wileńskim to prawdziwa katorga dla pasażerów i kierowców z Pragi. Utrudnienia miały się zakończyć wraz z wakacjami, ale w międzyczasie trafiono np. na fragmenty budowy metra z lat 50. Teraz robotnicy próbują nadgonić stracony czas. Na szczęście pomaga pogoda.

- Jeśli chodzi o Trasę W-Z, to ruch tramwajów zostanie wznowiony najpóźniej 12 września, a wszystkie prace skończą się najpóźniej do 5 października - mówi nam Michał Powałka (32 l.), rzecznik Tramwajów Warszawskich. Wcześniej, bo 4 września, ma się natomiast zakończyć remont torów w alei Jana Pawła II.Na finisz obu tych robót czekają pasażerowie. ze Służewca, którym życie utrudnia remont na Marynarskiej. - Kiedy przestaną kursować linie 71 i 72, uda nam się wydłużyć trasę "17" do Woronicza - zapowiada Wiesław Witek (58 l.), dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Do 16 października potrwa remont rozjazdów na placu Starynkiewicza, który na razie na szczęście nie utrudnia przejazdu tramwajom. - Węzeł rozjazdowy zostanie zmodernizowany w 2017 roku ze względu na to, że wiązałoby to się z wyłączeniem ruchu na moście Poniatowskiego, co byłoby dużym utrudnieniem przy obecnym wyłączeniu z ruchu tramwajów na moście Śląsko-Dąbrowskim - zapowiada Powałka.

Jednak utrudnienia nie ominą Pragi i Targówka. Od 17 rześnia w związku z wymianą torów między rondami Żaba a Starzyńskiego na ul. Starzyńskiego nie będą kursowały tramwaje. Na szczęście tylko w weekendy, ale przez to remont wydłuży się aż do pięciu tygodni, do 16 października.

Do remontów na torach dojdą uciążliwe remonty dróg. Weekendowo nie będziemy mogli skorzystać jesienią m.in. z Okuniewskiej, Kinowej, Cyrulików, Leszno, Krzywickiego czy Rudnickiego. Do tego swoje trzy grosze dołożą drogowcy, którzy przebudowują ulicę Marynarską.

- We wrześniu będziemy musieli zająć część jezdni. Na pewno jednak nie zamkniemy na Służewcu żadnej z głównych ulic i zawsze utrzymany będzie ruch - mówi Agata Choińska-Ostrowska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: