WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Mieszkańcy chcą zielonej stolicy

Mieszkańcy chcą zielonej stolicy

19.06.2017, godz. 02:00
Warszawa, Warszawa Centrum, panorama
foto: Materiały prasowe

Zaczęło się głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach kolejnej edycji budżetu partycypacyjnego. Wśród nich jest mnóstwo takich, które powinny być wykonane już dawno - przez same urzędy. Ale to mieszkańcy zaczynają sami projektować, jak mają wyglądać ulice czy skrzyżowania!

Mieszkańcy zdecydowanie chcą zielonych ulic. Wśród kilkuset projektów zakwalifikowanych do głosowania jest m.in. pomysł sadzenia drzew m.in. przy Marszałkowskiej, Jagiellońskiej na Starej Pradze czy Puławskiej. - Po "Zielonej Świętokrzyskiej", na której udało się posadzić prawdziwe drzewa zamiast koszmarnych donic z sadzonkami przypominającymi kikuty idziemy za ciosem i walczymy o Marszałkowską - mówi pomysłodawca projektu "Zielonej Marszałkowskiej" Grzegorz Walkiewicz. Mieszkańcy Śródmieścia wyręczają też Zarząd Dróg Miejskich i zgłosili m.in. przebudowę skrzyżowania Noakowskiego i Koszykowej i dostosowanie go do przejazdu rowerzystów, mieszkańcy Powiśla w zastępstwie urzędników chcą poszerzenia chodnika przy Centrum Nauki Kopernik, na którym codziennie tłoczą się dzieci wysiadające z autokarów. Mieszkańcy Golędzinowa zaproponowali dojście do mostu Gdańskiego, którego brakuje od lat. Mieszkańcy Pragi natomiast sami zaprojektowali drogę dla rowerów do stacji PKP Stadion. Mieszkańcy Białołęki wyręczają drogowców, domagając się remontu ul. Raciborskiej. - To ostatnie 95 m księżycowych wertepów, kosmicznie utrudniających dojazd do szkoły i przedszkola. Od 16 lat mieszkańcy domagają się rozwiązania problemu - uzasadnia autorka projektu Jolanta Krauzowicz. Zarząd Transportu Miejskiego powinien już dawno sam uruchomić wyświetlacze na stacji metra Ratusz Arsenał, żeby pasażerowie mieli informację, o której godzinie odjeżdżają autobusy i tramwaje, ale we własnym budżecie dotąd nie znalazł pieniędzy na tę inwestycję. Więc zostanie zrobiona z budżetu partycypacyjnego. Jeśli oczywiście warszawiacy na ten projekt zagłosują. - Głosowanie na pomysły to bardzo ważny moment. Mieszkańcy sami decydują o tym, w jaki sposób zostanie rozdysponowane 61 mln zł z budżetu Warszawy. Wybrane teraz projekty zostaną zrealizowane w 2018 roku - mówi rzecznik warszawskiego ratusza Agnieszka Kłąb. A głosować można do 30?czerwca m.in. na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl. Wyniki zostaną ogłoszone 14 lipca.

Jak głosować

- Na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl należy kliknąć niebieski przycisk "zagłosuj" po lewej stronie ekranu.

- Podać adres e-mail, na który zostanie wysłany link, który umożliwi dalsze głosowanie .

- Jeśli link nie przyszedł, trzeba sprawdzić "spam", "oferty", "inne". Jeżeli i tam wiadomości nie ma, należy zgłosić to na adres twojbudzet@um.warszawa.pl

- Po otrzymaniu linka należy wybrać jedną (dowolną) dzielnicę, w której chcesz głosować.

- Wskazać wybrane projekty (dowolną liczbę).

- Głosowanie jest jawne, więc należy wpisać swoje dane osobowe, które nie będą upublicznione.

ZOBACZ: Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty: Biegaj z rodziną po muzeach

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: