WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Moja Mała Ojczyzna. "Mistrz z Warszawy"

Moja Mała Ojczyzna. "Mistrz z Warszawy"

30.11.2016, godz. 13:35
Moja mała ojczyzna
Moja mała ojczyzna foto: SHUTTERSTOCK

Pod takim tytułem ruszył na Targówku nowy program promujący sport wśród dzieci i młodzieży.

Program został opracowany przy współpracy z warszawskim AWF-em oraz nauczycielami z dzielnicowych szkół. Zgodnie z założeniami młodzież z Targówka w nadchodzących miesiącach weźmie udział w testach sprawnościowych.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z warszawskim AWF-em. Sprawdzian będzie obejmował ćwiczenia wydolnościowe, szybkościowe i siłowe. Wyniki będą przesyłane drogą elektroniczną na AWF, gdzie specjaliści zajmą się oceną predyspozycji poszczególnych dzieci. Ta wiedza będzie przydatna zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców. Jeśli młody człowiek będzie chciał
profesjonalnie zającćsię sportem, od razu dostanie wiedzę, jakie dyscypliny przyniosą mu sukces – mówi Paweł Michalec, zastępca burmistrza Dzielnicy Targówek. Trudno nie zgodzić się z taką oceną. W kształceniu przyszłych sportowców ważne jest prawidłowe rozpoznanie predyspozycji dziecka. Nie warto z osoby z wyjątkowymi predyspozycjami do gry w tenisa próbować zrobić napastnika piłkarskiego czy koszykarza. Na pewno nie przyniesie to oczekiwanych skutków.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: