WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Pierwsze urodziny warszawskiej żyrafy

Pierwsze urodziny warszawskiej żyrafy

14.11.2016, godz. 14:05
Zoo, ogród zoologiczny
foto: Marcin Smulczyński/Super Express

22 listopada Żyrafek Gortat warszawskiego zoo skończy rok. Oficjalne obchody będą odbywać się w najbliższy weekend, czyli 19 i 20 listopada.

W pawilonie, w którym mieszkają żyrafy, od soboty będzie wyłożona księga, do której będzie można wpisywać życzenia urodzinowe dla Gortata oraz obejrzeć fotoreportaż z jego pierwszego roku życia. W sobotę o godz. 12, podczas pokazowego karmienia wierzbowymi gałązkami, opiekunowie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące jubilata.

W niedzielę - również w samo południe - Żyrafek dostanie warzywny tort, który skonsumuje na oczach składających mu życzenia gości. Wszystko odbędzie się na wybiegu, gdzie maluch będzie hasał w towarzystwie mamy i dwóch bliskich jego sercu cioć.

„To dla nas niezwykła radość, tym bardziej, że w pierwszych miesiącach życia miał kłopoty ze zdrowiem i musieliśmy włożyć mnóstwo starań, by wrócił do 100% kondycji. Obecnie nasz Żyrafek ma się świetnie i w niczym nie odstaje od rówieśników" - cieszą się pracownicy warszawskiego zoo.

Dodają, że w powrocie do zdrowia kibicowali mu warszawiacy, fani z jego profilu na Facebooku i jego „tata chrzestny", sławny koszykarz Marcin Gortat. Relacje z walki Żyrafka o powrót do zdrowia śledziło wiele stacji telewizyjnych, radiowych oraz innych mediów.

Z okazji urodzin Żyrafka zorganizowany został również konkurs na komiks o „Przygodach Żyrafka Gortata". Może wziąć w nim udział każdy, kto ma wyobraźnię i chce spróbować swych sił w tej formie graficzno-literackiej. Przewidziano nagrody.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: