WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Ratusz sypnie groszem na drogi

Ratusz sypnie groszem na drogi

08.10.2016, godz. 02:00
Ratusz sypnie groszem na drogi
foto:

Ratusz ma nową listę priorytetów na najbliższe lata. Cała para idzie w metro, ale znalazło się też dodatkowe 140 mln zł. M.in. na budowę lokalnych dróg w Rembertowie, na Targówku czy Białołęce. W miejscu klepisk, gdzie w kiepską pogodę grzęźli piesi i auta, pojawić ma się porządny asfalt. W planach są też ścieżki rowerowe, nowe oświetlenie ulic czy montaż tablic informacyjnych w metrze.

- Po konsultacji z dzielnicami wiemy, że jest wiele dróg małych, ale potrzebujących utwardzenia - powiedziała odpowiedzialna od niespełna miesiąca za inwestycje w mieście wiceprezydent Renata Kaznowska (46 l.). I tak w najbliższych latach nową nawierzchnię zyskają ulice, które dziś są klepiskami z ubitą ziemią, żwirem lub kamieniami. Do remontu pójdą ulice: Kołodziejska (lata 2018-2020), Pastuszków (2021-2022), Kaletnicza (2018-2020) i Sztukatorska (2018-2020) w Rembertowie, Chudoby (2017-2018), Liczydło (2017-2018), Wadowicka (2017-2018) i dojazd do ulicy Zaułek na Białołęce oraz Wieczorna i Karkonoska na Targówku (obie w 2016-2017). Ulice zyskają asfalt, zostaną odwodnione, pojawi się też nowe oświetlenie i chodniki.

To niejedyne inwestycje, które zostaną sfinansowane z przesunięć w budżecie. Milion złotych pójdzie na przebudowę skrzyżowania Czerniakowskiej z Chełmską, gdzie powstanie nowe przejście dla pieszych. Na Zbaraskiej, Stanisława Augusta czy małych uliczkach w Wesołej (m.in. na Literackiej i Lirycznej) pojawi się nowe oświetlenie. Kierowców ze Śródmieścia powinien ucieszyć nowy parking na 90 miejsc przy Myśliwieckiej. Dla rowerzystów będą nowe ścieżki, m.in. wzdłuż Drewny, którymi dojedziemy do Konstancina. W budżecie uwzględniono również projekty z budżetu partycypacyjnego, np. montaż tablic w metrze Centrum informujących o odjazdach pociągów, budowę zatoki dla autobusów na Rudnickiego czy przejść dla pieszych na pętli autobusowej Osiedle Górczewska.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: