WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

Samczyk jaka w ZOO

28.10.2016, godz. 12:59
Zoo, ogród zoologiczny
foto: Marcin Smulczyński/Super Express

Samczyk jaka przyszedł na świat 9 października w warszawskim zoo. Tym samym liczebność stołecznego stada wzrosła do pięciu osobników.

Jaki są największymi po słoniu i nosorożcu zwierzętami Azji. Ich łacińska nazwa Bos grunniens to w wolnym tłumaczeniu „chrząkający wół". Dzięki swojej masywnej budowie i sile nie mają naturalnych wrogów, zaś ich pokojowa natura sprawia, że same nie szukają zwady i są dość łagodne. Pewnie dlatego w ich ojczyźnie – Tybecie - wykorzystuje się je jako zwierzę domowe, tym bardziej, że są niezwykle wytrzymałe i odporne na trudne warunki.

Z okazji narodzin nowego mieszkańca, Miejski Ogród Zoologiczny zorganizował konkurs pt. „Jak ci na imię, jaku?". Propozycję imienia należy wrzucić do skrzynki znajdującej się przy wybiegu jaków w warszawskim zoo. Każdy uczestnik może wrzucić tylko jedną propozycję. W konkursie można wziąć udział indywidualnie lub z całą klasą lub grupą przedszkolną.

Nagrodą dla zwycięzcy (osoby lub grupy) jest „prywatne" zwiedzanie ZOO wraz z przewodnikiem w towarzystwie opiekuna lub wychowawcy. W programie oczywiście wizyta u jaka i rozmowa z jego opiekunem. Finał konkursu odbędzie się 30 listopada.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: