WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWA: Znajdź pracę przed świętami i dodatkowo zarób

WARSZAWA: Znajdź pracę przed świętami i dodatkowo zarób

27.11.2012, godz. 01:00
Znajdź pracę przed świętami
foto:

W grudniu można sobie dorobić. Przedświąteczny szał w handlu czy usługach oznacza też ruch na rynku pracy. Właśnie teraz można znaleźć dodatkowe zajęcie i zarobić. Bo pracodawcy potrzebują w okresie przedbożonarodzeniowym pomocy - jest mnóstwo ofert dla hostess, animatorów czy operatorówwózków widłowych. I to za całkiem przyzwoite pieniądze.

- Pracodawcy coraz chętniej korzystają z pracy tymczasowej w okresie świątecznym - przyznaje Justyna Ścigler, starszy konsultant z agencji zatrudnienia Manpower. - Tylko w samej Warszawie mamy teraz 160 ofert pracy tymczasowej tego typu. Z roku na rok obserwujemy również zwiększone zainteresowanie podjęciem takiego zatrudnienia przez pracowników. Związane jest to z dostępnością ofert coraz bardziej zróżnicowanych oraz takich, które opłacane są wyższymi stawkami. Najwięcej rekrutacji prowadzonych w przedbożonarodzeniowym okresie realizowanych jest na tak zwane stanowiska pomocnicze - poszukiwani są pomoc sklepowa, pracownicy obsługi klienta, pakowacze prezentów, a także hostessy czy animatorzy, których często można spotkać w centrach handlowych jako Mikołajów czy Śnieżynki - dodaje Justyna Ścigler.

A pracownicy, szczególnie młodzież, chwalą sobie taką możliwość zarobku. - Dla nas, uczennic, święta to doskonały moment na poszukiwanie pracy - tłumaczą Kinga Grzelak (19 l.) i Angelika Żelazko (19 l.) , uczennice liceum ogólnokształcącego. - Szukamy pracy jako hostessy, a zarobione pieniądze wydamy albo na prezenty pod choinkę dla najbliższych, albo na swoje własne potrzeby - dodają.

Tyle można zarobić w grudniu:

l hostessa 16-18 zł/godz. brutto

l operator wózka widłowego 15-17 zł/godz. brutto

l pakowacz prezentów 10-12 zł/godz. brutto

l magazynier 10-12 zł/godz. brutto

l doręczyciel 10-12 zł/godz. brutto

l pracownik obsługi klienta 10-15 zł/godz. brutto

l sprzedawca 11-15 zł/godz. brutto

l pomoc sklepowa 10-15 zł/godz. brutto

l animator (Śnieżynka, św. Mikołaj) 13-25 zł/godz. brutto

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: