WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWA: Wciśnij dziecko do przedszkola

WARSZAWA: Wciśnij dziecko do przedszkola

07.05.2012, godz. 01:00
Wciśnij dziecko do przedszkola
foto:

Nie wszystko stracone! Choć pierwsza tura rekrutacji już się zakończyła i wiele maluszków odesłano z kwitkiem, jest też dobra wiadomość. Wciąż zostało ponad tysiąc wolnych miejsc w szkołach i przedszkolach. Dodatkowe zapisy potrwają do piątku.

19 kwietnia kilka tysięcy rodziców z Warszawy załamało ręce. Ich maluchy nie dostały się do przedszkoli. W miejskich placówkach zabrakło ponad 4 tys. miejsc. Wszystko dlatego, że urzędnicy nie przewidzieli, iż znaczna część rodziców 6-latków wybierze jednak przedszkole, a nie szkołę. Dla tych, którzy nie dostali miejsca w pierwszej rekrutacji, jest jednak nadzieja.

- Rodzice zakwalifikowanych dzieci musieli potwierdzić wolę zapisu dziecka do 25 kwietnia. Nie zrobiły tego aż 843 osoby - tłumaczy Katarzyna Pieńkowska z Ratusza. To oznacza, że w drugiej turze może uda się wcisnąć maluszka do grupy. Dla 3-latków i 4-latków zostało łącznie 477 wolnych miejsc. Najwięcej w Śródmieściu, na Mokotowie i Pradze-Południe. Na pięciolatki w przedszkolach czeka 487 miejsc, natomiast w szkołach w oddziałach przedszkolnych jeszcze 237. - To naprawdę dobra wiadomość - mówi Monika Płachta (34 l.), mama 3-letniej Oli, która nie dostała się do żadnego z przedszkoli na Pradze-Południe. - Chciałabym wrócić do pracy, dlatego mam nadzieję, że tym razem Ola dostanie się do przedszkola - dodaje. Wykaz wolnych miejsc w przedszkolach jest opublikowany w systemie rekrutacyjnym pod adresem www.warszawa345lat.pl oraz www.warszawa6lat.pl. Druga tura przedszkolnej rekrutacji potrwa do 11 maja.

Ważne terminy

11 maja - zakończenie dodatkowej rekrutacji
14 maja - informacja o dzieciach przyjętych na wolne miejsca
od 14 maja - rekrutacja na pozostałe wolne miejsca

Dzielnica 3-latki 5-latki
Bemowo 20 3
Białołęka 7 196
Bielany 26 13
Mokotów 72 34
Ochota 15 19
Praga-Południe 67 22
Praga-Północ 17 25
Rembertów 4 7
Śródmieście 106 28
Targówek 26 54
Ursus 3 29
Ursynów 24 12
Wawer 19 4
Wesoła 2 0
Wilanów 4 8
Włochy 0 2
Wola 60 16
Żoliborz 5 15
Warszawa 477 487

Przeczytaj dobry poradnik

Z poradnika, który można kupić w empikach i salonach prasowych, rodzice dowiedzą się, jak poradzić sobie z wychowaniem przedszkolaka. Specjaliści radzą, jak wychować samodzielne i ciekawe świata dziecko, jak organizować gry i zabawy, co zrobić, gdy dziecko jest wstydliwe lub impulsywne, albo co odpowiedzieć, gdy zaczyna pytać, skąd się biorą dzieci. Fachowcy podpowiedzą, co zrobić, gdy maluch nie chce sprzątać zabawek, i jak urządzić pokój. Kolorowy poradnik "Jak wychować przedszkolaka" kosztuje tylko 9,99 zł. Książka powstała we współpracy z psychologami z Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: