WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Zakopower na pikniku historycznym

Zakopower na pikniku historycznym

10.11.2016, godz. 02:00
ZAKOPOWER NA PIKNIKU HISTORYCZNYM
foto:

Na Krakowskim Przedmieściu defilada historyczna. Na Pradze piknik na urodziny ulicy 11 Listopada z grochówką i rekonstruktorami. Koncert "Młode Wilki" w Muzeum Powstania Warszawskiego, a Kasi Kowalskiej i Lory Szafran w Sulejówku. Czeka nas nawet. strzelanie na Bielanach.

Sposobów na uczczenie niepodległości w piątek na pewno nie zabraknie. Po oficjalnych uroczystościach na placu Piłsudskiego (początek o godz. 12), podczas których odsłonięta zostanie tablica poświęcona Żołnierzom Wyklętym na filarze Grobu Nieznanego Żołnierza, tradycyjna defilada wojsk przejdzie na Krakowskie Przedmieście. Kto nie chce tylko stać i patrzeć, może nauczyć się robić kotyliony przy pomniku Kopernika (godz. 10-14) lub wziąć udział w grze miejskiej nawiązującej do daty 11 listopada (start na placu Wilsona o godz. 11) albo do twórczości Henryka Sienkiewicza (start co pół godziny w godz. 10-14 ze skweru Hoovera).

Z kolei na Pradze na skwerze Żurowskiego od godz. 13 zainstaluje się piknik historyczny na urodziny ulicy 11 Listopada. Specjalny pokaz da Grupa Rekonstrukcji Historyczno-Filmowej Bemowo. Nie zabraknie grochówki i. urodzinowego tortu. O godz. 13 z przystanku Inżynierska na przejażdżkę po Pradze zabierze zabytkowy tramwaj z kapelą Warszawiaki w środku. Ostatni kurs o godz. 15.40.

Na piknik patriotyczny zaprasza też strzelnica na Bielanach (Marymoncka 42, godz. 11-16). Tam będzie można nie tylko obejrzeć wystawę broni historycznej, ale także. postrzelać z broni czarnoprochowej.

W Święto Niepodległości - raz do roku - otwarte zostaje "tajne", wewnętrzne przejście między Muzeum Wojska Polskiego a Muzeum Narodowym. Te dwie placówki można w piątek (godz. 10-18) zwiedzać za darmo.

Nie zabraknie okolicznościowych koncertów. "Młode Wilki" to koncert w Muzeum Powstania Warszawskiego (godz. 20), inspirowany twórczością Jacka Kaczmarskiego. Wybitny pianista Andrzej Jagodziński zagra "W hołdzie wolności" w Domu Kultury Włochy (ul. 1 Sierpnia 36a, godz. 18). Od gwiazd estrady zaroi się też w Sulejówku. Tam od godz. 15.30 na stadionie piosenki legionowe i międzywojenne śpiewać będą m.in.: Kasia Kowalska, Lora Szafran, Zakopower i Wojciech Waglewski.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: